Bugün rekor kırılacak!

Bugün rekor kırılacak!
Ankara, Elazığ ve Bursa'da engelli memura iki gün izin verildi. Başkent ve İstanbul'da bugün sıcaklık 40 derece.
Meteorolojİ Genel Müdürlüğü Tahminler Dairesi Başkanı Mehmet Fatih Büyükkasabbaşı'ndan uyarı: İç Anadolu ve Güneydoğu Anadolu'da tarihi sıcaklıklar yaşanıyor. Ankara'nın rekoru 2000 yılında 40.8 olarak ölçülmüştü. Önümüzdeki iki gün bu tarihi sıcaklığın yakalanabileceğini değerlendiriyoruz' dedi.
 
NEM YÜZDE 95'E ULAŞACAK
 
Basra alçak basıncının bugünden itibaren güney ve iç bölgelerde etkisini daha da artırmasını beklediklerini söyledi. Sıcak havadan en çok etkilenecek iller arasında Bursa, Balıkesir, Çanakkale ve Yalova da yer alıyor. Güney Marmara'da nemin yüzde 95'e ulaşması bekleniyor.
 
İSTANBUL: Meteoroloji Genel Müdürlüğü bugün kentte sıcaklığın 34 derece olacağını ancak yüzde 56 - 94 arası beklenen nemle birlikte 40 derece olarak hissedileceğini açıkladı.
 
ANKARA: Kamu görevlisi hamile ve emzikli kadınlarla engelliler ve kronik hastalar bugün ve Cuma günü idari izinli sayıldı. Elazığ ve Bursa'da aynı şekilde idari izin verildi.
 
ANTALYA: Dün gece sabaha karşı nem oranı yüzde 92'ye kadar yükseldi. Hava sıcaklığı 38, deniz sıcaklığı 28 dereceyi buldu.
 
MUĞLA: Sıcaklık dün 40 dereceyi buldu. (NSK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com