Bugün şiddetli yağışa dikkat!

Bugün şiddetli yağışa dikkat!
Hava sıcaklığı yağışla birlikte batı kesimlerde 3 ila 5 derece azalırken, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nce yapılan son değerlendirmelere göre, Türkiye’nin iç ve batı kesimlerinde aralıklarla sağanak ve gök gürültülü sağanak görülecek. Yağışların öğle saatlerinden sonra İç Ege, Batı Karadeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu'nun kuzeybatısı, Göller Yöresi ile Bursa, Sakarya, Bilecik, Bartın, İnebolu ve Çorum çevrelerinde, akşam saatlerinden sonra Adana, K.Maraş ve Osmaniye çevrelerinde yer yer kuvvetli olacağı tahmin ediliyor.

Rüzgar, güneyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, öğle saatlerinden itibaren İç Anadolu'nun güney ve doğusu ile Doğu Akdeniz'de yer yer kuvvetli olarak esecek.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

Yağışların öğle saatlerinden sonra İç Ege, Batı Karadeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu'nun kuzeybatısı, Göller Yöresi ile Bursa, Sakarya, Bilecik, Bartın, İnebolu ve Çorum çevrelerinde, akşam saatlerinden sonra Adana, Kahramanmaraş ve Osmaniye çevrelerinde yer yer kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerektiği bildirildi.

BAZI İLLERDE HAVA DURUMU

İSTANBUL: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Anadolu yakası kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak yağışlı. (18)

ANKARA: Parçalı, zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra yer yer kuvvetli olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı. (23)

İZMİR: Parçalı çok bulutlu, zamanla aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı. (23)

ADANA: Az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren kuzey kesimlerinde yer yer kuvvetli olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı. (27)

ANTALYA: Az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu. (23)

SAMSUN: Az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı. (28)

ERZURUM: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu. (16)

VAN: Az bulutlu, zamanla parçalı bulutlu. (14)

DİYARBAKIR: Az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu. (23)

BÖLGELERDE HAVA DURUMU

MARMARA: Hava parçalı ve çok bulutlu, zamanla güney ve doğusunun aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçmesi beklenirken, yağışlar; öğle saatlerinden sonra Bursa, Bilecik ve Sakarya çevrelerinde kuvvetli olacak.

EGE: Havanın parçalı ve çok bulutlu, zamanla bölge genelinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinden sonra bölgenin iç kesimlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgar ise; Güney Ege kıyılarında yer yer kuvvetli olarak esecek.

AKDENİZ: Hava parçalı ve çok bulutlu, zamanla Batı Akdeniz'in iç kesimleri ile akşam saatlerinden itibaren Doğu Akdeniz'in aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinden sonra Isparta ve Burdur çevrelerinde, akşam saatlerinden sonra Adana, Kahrmanmaraş ve Osmaniye çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın ise; akşam saatlerinde Doğu Akdeniz'in kıyı kesiminde yer yer kuvvetli olarak esecek.

İÇ ANADOLU: Meteorolojiye göre, hava parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra kuzey ve batısının aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; bölgenin kuzeybatısında yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgar ise; öğleden sonra güney ve doğusunda güneyli yönlerden kuvvetli olarak esecek.

BATI KARADENİZ: Hava parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra bölge genelinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; iç kesimleri ile Bartın ve İnebolu çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

ORTA VE DOĞU KARADENİZ: Meteoroloji’den alınan bilgide, hava az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren Samsun, Amasya, Çorum ve Tokat çevrelerinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışlar ise; akşam saatlerinde Çorum çevrelerinde yer yer kuvvetli olacak.

DOĞU ANADOLU: Hava az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra ve gece saatlerinde Malatya, Elazığ ve Tunceli çevrelerinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Havanın parçalı, zamanla batısının çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Adıyaman, Gaziantep ve Kilis çevreleri ile Şanlıurfa'nın kuzey ve batı kesimlerinin kısa süreli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçmesi bekleniyor. (BCK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com