"Bugün Türkiye'de 'benim' diyebilecek bir tane işletme kalmadı"

"Bugün Türkiye'de 'benim' diyebilecek bir tane işletme kalmadı"
Tekgıda-İş Sendikası Genel Başkanı Mustafa Türkel, "Bugün Türkiye'de 'benim' diyebilecek bir tane işletme kalmadı. Bu ülkeye özelleştirme yaparak ihanet edenlerden bir gün hesap sorulacaktır. O günün fazla uzakta olmadığına inananlardanım" dedi.

Tekgıda-İş Sendikası Genel Başkanı Mustafa Türkel, 'Bugün Türkiye'de 'benim' diyebilecek bir tane işletme kalmadı. Bu ülkeye özelleştirme yaparak ihanet edenlerden bir gün hesap sorulacaktır. O günün fazla uzakta olmadığına inananlardanım' dedi.

Eskişehir Taşbaşı Kültür Merkezi'nde, 'Tekel direnişinden dersler ve genel eylemin örgütlenmesi' konulu konferans veren Tekgıda-İş Sendikası Genel Başkanı Türkel, toplumun zaman zaman gözünün boyandığını, zaman zaman da sendikaların özelleştirmelere 'evet' der hale getirilerek yerli işletmelerin yabancılara teslim edildiğini öne sürdü. Mustafa Türkel, 'Bugün Türkiye'de 'benim' diyebilecek bir tane işletme kalmamıştır. İşte bu utanç, bu ülkenin siyasilerine yeter. Cumhuriyet'i kuranların 60 yılda
kurduklarını 6, 16 senede, 'Ben daha fazlasını yapacağım' diye adeta yarış içerisinde satmaya çalıştılar. Biz buna, 'bu ülkeye ihanet' diyoruz. Ben buna ihanet diyorum. Özelleştirme yapacağım diyenlerin attığı her adım, bu ülkeye ihanettir. Attıkları her imza, çocuklarının bile utancı olarak kalacaktır ve çünkü bir gün bu ülkede bunların hesabı sorulacaktır. Onlar şimdi güçlü, etraflarında binlerce, on binlerce yalakaları oldukları, kendi zenginleri tarafından adeta koruma duvarlarıyla örüldükleri ve yandaş
medya vasıtasıyla adeta surların içinde korundukları için şimdi halkın tepkisinden uzaktalar. Ama bir gün keser döner, sap döner. Bir gün hesap da döner. O bir günün fazla uzakta olmadığına inananlardanım. İşte böyle bir Türkiye'de Tekgıda-İş Sendikası özelleştirmelere karşı yaklaşık 15 yıldır dişe diş mücadele ediyor. Tekel'in özelleştirme mücadelesinde olduğu gibi' diye konuştu. Konferansı çok sayıda kişi takip etti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com