Bugün TV’nin yeni program müdürü Cengiz Özkarabekir oldu

Bugün TV’nin yeni program müdürü Cengiz Özkarabekir oldu
Bugün TV’nin yeni program müdürü DENEYİMLİ İSİM Cengiz Özkarabekir oldu.
Belgeselci, yapımcı ve yönetmen Cengiz Özkarabekir, Bugün TV’ye program müdürü olarak atandı.
 
Üç İnsan Üç Öykü", "Tek Başına" gibi başarılı belgesel programlara imza atan Cengiz Özkarabekir, Bugün TV'ye program müdürü olarak atandı.
 
Bu transferden sonra kanalın tüm iç-dış yapım programlarının tek sorumlusu Cengiz Özkarabekir olacak.
 
Cengiz Özkarabekir kimdir?
 
1971 yılında Trabzon’da doğdu. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon bölümünden mezun oldu. Gazeteciliğe, 1991 yılında, STAR T.V Haber Merkezinde kameraman olarak başladı. Ardından Show T.V’de çalıştı. 2000 yılında girdiği CNNTÜRK program bölümünde, “Belgesel Yapımcısı ve Yönetmeni” olarak görev yaptı. Burada kendi tarzında hazırladığı belgesellerin haricinde, iki sezon boyunca Mehmet Yaşin’le birlikte “LEZZET DURAKLARI” adlı programı yaptı.
 
2007 yılının Aralık ayında HABERTÜRK TV’nin belgesel departmanı editörü ve yönetmeni oldu. Ekibiyle birlikte yaptığı birçok belgeselin dışında “3 İNSAN 3 ÖYKÜ’ adlı haftalık belgesel programı hazırladı. Ayrıca, belgesellerinde “Görüntü Yönetmenliği” de yapan Özkarabekir, 2010-2011 yıllarında farklı formatlı belgesel kuşağı “TEK BAŞINA” yı hazırladı. Bu tarzda yaptığı belgeseller çok iyi reytingler alarak birçok haber bültenini de geride bıraktı. Ödüller aldı…
 
Cengiz Özkarabekir, 3 yıl boyunca Habertürk TV’nin program müdürlüğünü ve Al Jazeera Turk Televizyonunun program direktörlüğünü yaptı. Daha sonra, kurduğu yapım şirketinde çalışmalarına devam etti.
 
Cengiz Özkarabekir evli ve 2 çocuk babası. (SAK)

Kaynak: www.uçankuş.com
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com