Bugünün gazete manşetleri

Bugünün gazete manşetleri
Dünün olayları bugünün gazetelerine nasıl yansımış ve kim hangi haberi nasıl vermiş? İşte yanıtı.

Yeni Akit’in 2 Şubat manşeti “ Bütün “Elif”leri kurtaralım” oldu. Yeni Akit gazetesi yine AKP yanlısı bir başlık atmış ve gündemin asıl önemli olayının Almanya’da ailesinden alınarak, kendi deyişleriyle: “Hristiyan ailelere verilerek din ve dillerinden koparılan” Elifler olduğunu düşünmüş. Tabii bu sırada bunun için seferber olmuş Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ da kahraman ilan edilmiş. ABD Büyükelçiliğine yapılan bombalı saldırıysa sürmanşetten verilmiş.

Habertürk Gazetesi ise dün Habertürk Tv’ye katılan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın tutuklu askerlerle ilgili yargıya yönelik eleştirilerini manşete taşıdı. Başlık ise şöyle: “ Tarih bu tanımı yapanı affetmez”. Büyükelçilik saldırısını ise sürmanşetten veren Habertürk, patlamanın Türkiye-ABD ilişkilerine etkisini odak aldı.

Akşam Gazetesi’nin ise bugünkü manşeti “ Dördümüz de kazanalım” başlıklı Irak’ın kuzeyi ile güneyi arasındaki petrol kavgasının dengeler üzerindeki etkisi üzerine bir haber. Haberin asıl can alıcı kısmı ise Amerikalı bir yetkilinin ağzından Washington’ın yorum, öneri ve uyarıları.
Star Gazetesi ise yakın görüşlü Yeni Akit Gazetesi’ne göre gündeme AKP gözlüklerini çıkarıp bakmayı başarabilmiş ve ABD Büyükelçiliğine yapılan saldırıyı “ Canlı bomba DHKP-C’li” başlığıyla manşetten vermiş.

Milliyet Gazetesi de ABD Büyükelçilik saldırısını manşete taşıdı ve haberi “Elinize ne geçti” başlığıyla verdi. Saldırı ve saldırıda hayatını kaybeden güvenlik görevlisi hakkında ayrıntı veren Milliyet, aynı zamanda saldırının ABD’deki yankıları üzerinde de durdu.
Sabah Gazetesi de saldırıyı manşetten veren gazeteler arasında. “ Mimli Bombacı” başlığıyla verilen haberde saldırganın daha önceden de çeşitli saldırı olaylarına karıştığının üzerinde duruluyor.

Sözcü Gazetesi’ne ise ABD elçiliğine yapılan ve 2 kişinin hayatını kaybettiği olay neredeyse uğramamış. Saldırı ancak kendine sayfa sonunda yer edinebilmiş. Sözcü’nün başlığıysa “ Devleti böyle soyuyuorlar!”. Başlığın altındaysa Adapazarı’nda yapılan bir yolsuzluk olayı verildi. Sürmanşetteyse çok daha önemli bir olay var. “Hava Kuvvetleri’nde 80 pilot istifasını verdi” başlıklı haberde Oramirali kalmayan Deniz Kuvvetleri’nin ardından Hava Kuvvetleri’nde de yaşanan kan kaybı üzerinde duruldu.

Taraf Gazetesi de Elçilik saldırısını sürmanşetten vererek manşeti “ Herkes İmralı heyeti kendisine” başlığıyla vermiş. Haberin içeriği ise İmralı’ya gidecek heyet için 10’a yakın BDP’linin adının geçtiği, ancak adaya ziyaretinse bir türlü gerçekleşemediği,  bu durumun da BDP cephesinde tepkiye yol açtığı üzerine.

Zaman Gazetesi de Elçilik saldırısını manşetten vermiş. “ ABD Büyükelçiliği’ne DHKP-C saldırısı” başlıklı haberde patlama hakkında ayrıntılı bilgiye yer verilmiş. (SAO)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com