BUKİAD üyeleri Kütahya'da

BUKİAD üyeleri Kütahya'da
Bursa İş Kadınları ve Yöneticileri Derneği yöneticileri (BUİKAD) üyelerinden oluşan yaklaşık 20 kişilik grup, Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası (KUTSO) Başkanı ve Kütahya Porselen Sanayi A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Nafi Güral’ı iş yerinde ziyaret etti.

Kütahay Gneç İşadamları derneği (KÜGİAD) Başkanı Mithat Delen ile KÜGİAD Yönetim Kurulu üyeleri Selman Hatipoğlu ve Osman Baş’ın da hazır bulunduğu ziyarette konuşan BUİKAD Başkanı Özlem Baş Bayraktar, amaçlarının derneği tanıtmak ve kadının iş yaşamındaki rolünü arttırmak olduğunu söyledi.
Başkan Özlem Baş Bayraktar, ”Biz dernek olarak kadın istihdamının artması ve eğitim almış kadınların iş yaşamında daha iyi noktalara gelmesi için çalışmalar yapıyoruz. Eğitim almış kadınların iş yaşamının içinde olması ülkemizi daha iyi noktalara taşıyacaktır.Kadın istihdamı daha artarsa Türkiye şaha kalkar”dedi.
Başkan Bayraktar, Güral ailesinin Kütahya’ya çok şey kattığını ifade etti.

"BAŞARIYI İSTEYEN BULUR"
Kadınların gücünden yararlanan Türkiye’nin daha iyi noktalara geleceğini söyleyen Kütahya Porselen A.Ş. ve KUTSO Başkanı Nafi Güral, ”Kadınlarımız iş yaşamında aldıkları aktif görevlerini sonuna kadar devam ettirmeliler. Başarı isterken önce istemek gerekiyor. Başarıyı isteyen zaten onun yolunu ve yöntemini bulur. Nasıl başarılı olacağımızı öğrenmek yetmez, öğrendiklerimizi uygulamak gerekiyor. İnsanlar trafikte kuralları bilir ama ihlaller yapar. Veya sigaranın zararlı olduğunu bilir ama kullanır. İş hayatında hayal etmek çok önemlidir. İş hayatında yaşanan sorunların sorumlusu kendimizden başkası değildir. Benim şirketimde bir sorun varsa kaynağı benim ve başarı varsa bu başarı çalışma arkadaşlarımındır. Sorun varsa benim atadığım arkadaşlar bu hatayı yapmışlardır” diye konuştu.

"ROL MODEL OLMALISINIZ"
BUİKAD üyelerine tavsiyelerde bulunan Nafi Güral, ”Şirketlerde kurumsal yapı son derece önemlidir. Ben merkezli bir sistem oluşturulursa ondan kurumsal yapıya geçmek çok zordur. Tek başınıza dahi çalışsanız kurumsal yapıya önem vermeniz gerekiyor. Elde edilen başarının sürdürülebilirliği de önemlidir. Rol model olmanız ve insanların size özenmesi gerekiyor. Bu durum insanın hem kişisel imajınızı hem de markanızın gücünü arttırır.”dedi. Başarılarının temelinde eşinin büyük desteği olduğunu söyleyen Güral:”Eşim çocukları, ben de işleri büyüttüm. Eşim çocukları büyütme noktasında yeteneksiz olsaydı ben işleri bu kadar büyütemezdim. Eşimle 45 yıllık evliyim ve halen destek almaya devam ediyorum. Beni her zaman motive eder" diye konuştu.
Aile birliğinin önemine vurgu yapan Güral, ”Aileyi yöneten kadındır. Erkek diyen varsa doğru değildir. Kadınların aileyi kurtarma, yönetme ve yüceltme noktasında büyük fedakârlıkları oluyor" ifadelerini kullandı.
BUİKAD Yönetimi ve üyeleri ziyaret sonrasında Seramik Müzesi'ni gezerek sergilenen ürünler hakkında bilgi edindiler. (SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com