Bulanık'ta Esnafa Kredi Desteği

Bulanık'ta Esnafa Kredi Desteği
Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi üyelerine 3, 5 yılda 60 milyon TL kredi imkanı sağlandı.

Muş'un Bulanık ilçesindeki Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi üyelerine 3, 5 yılda 60 milyon TL kredi imkanı sağlandı.

Bulanık Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Yakup Kaya, gazetecilere yaptığı açıklamada, son 7 ayda ise üyelerine 11 milyon TL kredi verildiğini belirtti.

Kaya, "Bulanık Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi olarak ülkedeki ilçeler arasında birinci sırada yer alıyoruz. İller arasında ise yedinci sıradayız. Bin 399 üyemizden 484 esnafımız aktif durumdadır. Bu başarıyı sağlayan bir kooperatifi elde tutmak için alınan kredilerden geri dönüşüm sağlanmalıdır. Bu da ilçemizin imajını yükseltmiştir. Böyle giderse Halk Bankası faizlerde indirim sağlayacaktır. Üyelerimiz aldıkları kredilerin ödemesini zamanında yaptıkları sürece ihtiyacı bulunan üyelerimize daha çok destek oluruz" diye konuştu.

Kaya ayrıca, Bulanık esnafının ekonomik krizde dahi borcuna sadık kaldığını belirterek, esnaf ve sanatkarlara gösterdikleri söz konusu duyarlılıktan ötürü teşekkür etti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com