Bulduğu 1000 TL'yi Sahibine Teslim Etti

Bulduğu 1000 TL'yi Sahibine Teslim Etti
Yolda buldukları ve içinde bin TL olan cüzdanı sahibine teslim etti.

Tarsus Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekibi, yolda buldukları ve içinde bin TL olan cüzdanı sahibine teslim etti.

Belediye Temizlik İşleri Müdürlüğü'nde çöp kamyonunda görevli olarak çalışan Esat Sert, Durmuş Yakın ve Rıfat Çınar, Yeşilevler Mahallesi'nde temizlik yaparken, sokak üstünde içi para dolu cüzdan buldu.

Temizlik işçileri para dolu cüzdanın içinde İrfan Demir'e ait nüfus cüzdanı ve öğrenci kimlik belgesi görünce durumu önce Temizlik İşleri Müdürü Ali Bağrık'a bildirdi. Temizlik İşleri Müdürü Ali Bağrık'ın talimatıyla, işçiler sokakta ve mahallede cüzdan sahibini aramaya başladılar. Kısa sürede cüzdan sahibini bulan işçiler, cüzdanı İrfan Demir'e teslim ettiler.

Cüzdanı bulan işçilerden Esat Sert, "Yeşilevler Mahallesi'nde temizlik yaparken, yerden cüzdan bulduk. Arkadaşlarla birlikte cüzdanın için açtığımızdan İrfan Demir'e ait nüfus cüzdanı bulduk. Mahallede yaptığımız araştırma sonucu cüzdan sahibi bulduk ve teslim ettik. İyilik yapmaktan son derece mutluyuz" dedi.

Kaybettiği para kendisine teslim edilen işadamı İrfan Demir, mutluluğunu ifade edecek kelime bulamadığını söyledi.

Sevince boğulan Demir, "Giresun Üniversitesi İ.B.F. 3. Sınıf öğrencisiyim. Yaz ayı boyunca inşaatlarda çalıştım, okul harcımı kazanmak için. Bin TL. paramla üniversite harcımı yatıracaktım. Bir ara cebime baktım nüfus cüzdanım yoktu. Cüzdanımda bin TL. param, kredi kartı ve nüfus cüzdanım vardı. Allah'a şükür kısa sürede cüzdanım bulundu. Bu arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Böylesine dürüst insanlar çalıştırdığı Tarsus Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz'a teşekkür ediyorum" dedi.

Cüzdan sahibi Demir, işçileri yemeğe götürdü.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com