Bülent Arınç CNN'le görüştü!

Bülent Arınç CNN'le görüştü!
Bülent Arınç CNN İnternational'ın Başkan Yardımcısı ile bir görüşme gerçekleştirdi.

CNN İnternational'ın Kıdemli Başkan Yardımcısı Khosravi, Başbakan Yardımcısı Arınç ile 1,5 saate varan süpriz bir görüşme gerçekleştirdi. GeziParkı olayları sonrası AKP cephesinden adeta düşman medya olarak ilan edilen CNN'in bu görüşmesi merak konusu oldu.

Radikal'den TARIK IŞIK'ın haberine göre görüşmede Erdoğan’ın dış politika danışmanlığını da yapan Başbakanlık Müsteşar Yardımcısı İbrahim Kalın da hazır bulundu.

Edinilen bilgiye göre randevu talebi CNN İnternational’ın Başban Yardımcısı Parisa Khosravi’den geldi.

Başbakan Erdoğan’ın da ‘bilgilendirildiği’ görüşmede AKP, Gezi direnişi sırasında CNN İnternational’ın tek taraflı ve abartılı yayın yaptığını belirtti.

Arınç ve Kalın’ın Khosravi ile görüşmesi sırasında Başbakan Erdoğan’ın katılımı ile düzenlenen İstanbul-Kazlıçeşme mitingi de gündeme geldi.

CNN İnternational, mitingi “ Türkiye ’de hükümet karşıtı protestolar” alt yazısı ile dünyaya duyurmuştu. Khosravi’nin olayı ‘teknik arıza’ olarak açıkladığı, ortada ‘kasıt’ bulunmadığını söylediği kaydedildi.

Khosravi’nin Türkiye’nin önemine vurgu yaptığı ve Gezi olaylarını ‘habercilik’ çerçevesinde değerlendirdiklerini söylediği belirtildi. (AAE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com