Bülent Arınç: "MİT-PKK ile görüşme yapmalıdır"

Bülent Arınç: "MİT-PKK ile görüşme yapmalıdır"
Terör örgütü PKK ile mücadelede ezber bozan çıkışlar peş peşe geliyor...

Terör örgütü PKK ile mücadelede ezber bozan çıkışlar peş peşe geliyor. Önce Hayati Yazıcı şimdi de Bülent Arınç. Bakan Yazıcı'nın "şiddetin bitmesiyle görüşmeler (PKK ile) yeniden başlayabilir" sözlerinin bir benzerini Arınç dile getirdi.

MİT-PKK İLE GÖRÜŞME YAPMALIDIR

Çok konuşulan MİT-PKK görüşmesine ilişkin tartışmalara katılan hükümetin önemli ismi Arınç'ın yorumu ses getirecek. Arınç PKK'ya kapıları tamamen kapanmayacağını işte bu sözlerle anlattı:

"Elbette bu ses kaydı yayınlandığı andan itibaren belki de öncesinden görüşmeler inkıtaya uğramış da olabilir. Ancak ben inanıyorum ki Milli İstihbarat Teşkilatları bu örgütle, örgütün eylemlerinin sona erdirilmesi konusunda, görüşmeler yapmalıdır, yapabilir.

Çeşitli temaslar yapmak üzere Brüksel'de bulunan Başbakan Yardımcısı Arınç, Belçika'daki Türk sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle kahvaltıda bir araya geldi. Arınç davetlilere gündeme ilişkin konuları değerlendirdi.

"SİYASİ İSTİKRAR EKONOMİK İSTİRKRARI GETİRİYOR"

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Türkiye'de 9 yıldan bu yana istikrarla devam eden bir hükümetin işbaşında olduğunu belirterek, "Siyasi istikrar arkasından ekonomik istikrarı getiriyor. Bu istikrar Türkiye'yi adeta uçuruyor" diyen Arınç başarıyı 9 yıllık siyasi istikrara bağladı.

DÜN BORÇ ALAN BUGÜN YARDIM YAPIYOR

Türkiye'de geçmişte yaşanan ekonomik krizlere de değinen Arınç, dün borç almak için çaba harcayan Türkiye'nin bugün başkalarına yardım eder konuma geldiğine işaret ederek, şöyle konuştu:

"2000, 2001 krizlerini ekonomik çöküş olarak yaşayan Türkiye nerede, 2010 sonu itibariyle yüzde 9 büyüme hızıyla dünyada ilk 3'e girmiş Türkiye nerede?."

"Allah'a hamdolsun yollar, köprüler, havaalanları ve sağlıkta son 50 yılda bekleyen ne varsa bugün yapılıyor" diyen Arınç, yüksek hızlı trenler sayesinde birçok ilin birbirine bağlandığını söyledi.

VEREN EL ALAN ELDEN ÜSTÜNDÜR

Türkiye'nin bugün dünyada sözü dinlenen bir ülke konumuna geldiğine de değinen Başbakan Yardımcısı Arınç, "Eskiden siyasetçiler Türkiye'den Amerika'ya, İsviçre'ye, oraya buraya gider, kredi almak için kapı çalardı. Rahmetli Özal sağ olsa da anlatsaydı o günleri. Ben şimdi 5 milyar dolar başka ülkelere yardım ediyorum. Ölçü de odur, veren el alan elden üstündür. Somali'nin ihtiyacı mı var, al kardeşim, Haiti'nin ihtiyacı mı var, al kardeşim, Balkanların ihtiyacı mı var, al kardeşim. Yunanistan'ın bize 300 milyon dolar borcu var. Baktık zor durumdalar, istemiyoruz. Elinizde ne zaman para varsa o zaman verin diyoruz" ifadelerini kullandı.

BU ACI HEPİMİZİNDİR

Arınç, bunca güzellikler içinde herkesi üzen tek olayın ise terör olduğunu kaydederek, bunu engellemek için ellerinden gelen herşeyi yapacaklarını kaydetti. Bu konuda hiç kimsenin endişeye kapılmamasını isteyen Arınç, sözlerini şöyle tamamladı:

"Bu hainler ve alçaklar her gün yapabildikleri katliamı ve zulmü yapıyorlar. Engelleyeceğiz. Bu acı hepimizindir. Terörü önleyeceğiz. Bu bizim iddiamızdır, görevimizdir. Görevimizi en iyi şekliyle yerine getireceğiz."

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com