Bülent Arınç Üniversitede Protesto Edildi

Bülent Arınç Üniversitede Protesto Edildi
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Bursa gezisine yeni adliye binasının yerinde inceleme yaparak sürdürdü.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Bursa gezisine yeni adliye binasının yerinde inceleme yaparak sürdürdü. Mobilya mağazası açılışını yapan Arınç, ardından Yıldırım İlçe Belediyesi tarafından yaptırılan Bilim ve Eğitim Merkezi'nin açılış törenine katıldı. Merkezi gezen Arınç, sergilenen robotla yakından ilgilendi.

Bursa'da dün katıldığı televizyon kanalında verdiği mülakattaki bazı ifadelerle ilgili olarak Yunanistan hükümet sözcüsü İlias Mosialos'un, Türkiye'nin bölgede arama yapabileceği iddialarının yalanladığının hatırlatılması üzerine gazetecilere yazılı açıklama yapan Bakan Arınç, 'Yunanistan ile ilişkilerimizin bugünkü seviyesi ve iki Başbakanın karşılıklı olarak besledikleri dostane duygular dikkate alındığında, bu tür yanlış anlamalara meydan verilmemesinin önemi açıktır' dedi.

Bakan Arınç, yazılı açıklamasında Yunanistan Hükümet Sözcüsü tarafından yapılan açıklamaları dikkatle okuduğunu söyledi. Yunanistan tarafının hassasiyetlerini anladığını ifade eden Arınç, 'Benim bu mülakattaki amacım, Türkiye'nin tutumunu anlatmak, bu bağlamda Sayın Başbakanımızın Yunanistan Başbakanı Sayın Papandreu'yla yaptığı telefon görüşmesinin ne kadar iyi ve dostane bir havada geçtiğini izah etmek ve Sayın Başbakanımızın bu görüşmede Yunanistan Başbakanı'na aktardığı hususların altını çizmekti. Tabiatıyla Sayın Başbakanımızla yaptığı görüşmede Yunanistan Başbakanı da kendi pozisyonunu anlatmıştır. Bu çerçevede dünkü mülakattaki bazı ifadelerimin maalesef yanlış anlamalara yol açtığını görüyorum. Yunanistan ile ilişkilerimizin bugünkü seviyesi ve iki Başbakanın karşılıklı olarak besledikleri dostane duygular dikkate alındığında, bu tür yanlış anlamalara meydan verilmemesinin önemi açıktır.'

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com