Bülent Arınç'tan Ananas Yorumu

Bülent Arınç'tan Ananas Yorumu
Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, son dönemde belirli bir kesim tarafından art niyetli olarak sürekli gündemde tutulan ‘ananas’ konusuyla ilgili NTV'de Oğuz Haksever'e önemli değerlendirmelerde bulundu.

Uganda'nın da ananasın da kendisini biraz ilgilendirdiğini söyleyen Bülent Arınç, "Türkiye’den biri telefon ediyor, Koç’un ismi var galiba, rafine verildi verilmedi. Uganda’dan ananas geldi falan diyor konuşan kişi" diyerek başından geçen bir olayı şöyle anlattı:

"Ananas geldi mi bilmem ama birine kızabiliriz. Ama 2010’du sanırım ben bakan oldum. 1 yıl sonra her bakanın Karma Ekonomik Başkanlığı olur. Her bakanın 5 ülkeden sorumluluğu olur. Afrika’da Uganda benim sorumluluğumda. Uganda nerede haritadan bakarsam bilirim. Bana da Uganda verdiler diyorum. 2010 gibi hatırlıyorum gidişimi. Büyükelçi gitmiş ama elçilik binası yok. Biz de iş forumu için gideceğiz. Ben bildiğim dostlarıma gittim. Başında da TUSKON gelir.

Telefon görüşmesini yapa kişi Mustafa Günay’sa benim de iyi dostumdur. Ona dedim ki gideceğim ama bana biraz işadamı verin de toplantı yapayım dedi. 40 işadamıyla gittim, güzel anlaşmalar yaptık.  Kaldığımız otelde 200 bin çift ayakkabı bağlantısı yaptım dedi.

Basit ama Uganda ile ilk kez yapıyoruz böyle anlaşmaları. Ben de çok sevindim. Uganda’ya indik. Büyükelçi karşılayacak ama elçiliğimiz yok. Bizi karşılayanlar arasında oraya 11 yıl önce gidip okul kuranlar ve öğrencileri vardı. Yemeği onlar verdi, cumhurbaşkanı ile görüşmeye onlar katıldı. Elçiliğimizin olmadığı yere gitmişler, okul kurmuşlar."

ANANASI DA UGANDA’YI DA DİLE DOLAMAMAK LAZIM

"Orada ananas yediğimi de hatırlamıyorum. Ama yetişiyordur mutlaka." ifadelerini kullanan Arınç ananası da, Uganda’yı dile dolanmaması gerektiğini vurguladı. Arınç, "İşadamlarının yurtdışında yatırım yapması konusunda bu telefon konuşmasında bazı isimler geçiyorsa onları da ayıplamamak lazım." derken, "Orada iş olacaksa ve o işi de Türkiye’den birinin alması lazımsa birinin aracılık yapması çirkin değil. Ah bir ananas olsa da birlikte yesek" dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com