Bülent Arınç'tan Dekolte Çıkışı!

Bülent Arınç'tan Dekolte Çıkışı!
Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, bu kezde söyledikleriyle yine şaşırttı.

Türkiye'de ayrımcılığı kaldıracakların belirten Bakan Arınç, "Bir bayan kendi iradesiyle karar verir. Dekolte giyecekse de başını örtecekse de biz ona saygı duymak zorundayız" dedi.

Arınç, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı törenlerinin ardından merkez Gürsu İlçesi'nde bulunan Akbaşlar Holding tesislerinde işçilerle yemek yedi. Burada yaptığı konuşmada, Türkiye'de ayrımcılığı kaldıracaklarını söyledi.

Başörtüsü konusuna değinen Arınç, "Türkiye'de bizim için önemli olan hanımefendilerin başında örtü olması ile açık olması hiç fark etmiyor. Bir bayan kendi iradesiyle karar verir. Dekolte giyecekse de biz ona saygı duymak zorundayız. Başını örtecekse de biz ona saygı duymak zorundayız. Hanımefendilerin kendi kararını, 'sen şucusun sen bucusun' diyerek küçültmek düşmanca hedef haline getirmek doğru değildir. İnanç farklılığından dolayı etnik kökeninden dolayı, bölge farklılığından dolayı insanları birbirinden ayrı tutan, uzaklaştırmak isteyenler geçmişte vardı. Çok şükür şu anda bizim tek sorunumuz terörle mücadele inşallah onu da başaracağız" dedi. 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com