Bülent Arınç'tan Gülen'e çağrı

Bülent Arınç'tan Gülen'e çağrı
17 Aralık sürecinden sonra gerilen Hükümet-Cemaat ilşkisini yeniden rayına koymak için AKP kanadından Bülent Arınç'tan Gülen'e çağrı geldi.

Bülent Arınç, Cemaat içerisinde kötü insanların olabileceğine işaret ederek hocaefendinin de bunu görüp değerlendirmesi gerektiğini ifade etti.Arınç, eğer bunun yapılması halinde eski günlerine geri dönebileceğinin işaretini verdi. İşte o açıklama...

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, "Biz muhterem hocaefendiden Türkiye'de yaşanan bu olaylara bakarak hem bu camia içerisinde yanlış yapanlar varsa, öyle inanıyorsa ki ben onu etkileme noktasında değilim.

Tamamen onun bu konuda ciddi bir araştırma yaparak, bu konuda yanlış yapanların da mevcut olabileceğini, kendilerini bugünlere kadar dualarla, hem fiili hem kavli olarak destekledikleri hükümetimizin aleyhinde çalışanların varlığına inandığı takdirde, buna yönelik bir mesaj vermesini ve camianın bütününün tekrar bu güzel yolda yürüyenlere destek olmasını arzu etmesini isterim" dedi.

Arınç, "Böyle bir konuşma yaparsa hem Türkiye'ye sükunet gelir, hem aradaki kırgınlıklar giderilmiş olur. İlhan İşbilen gibi arkadaşlarımızı da kaybetmemiş oluruz" ifadelerini kullandı.(MCE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com