Bülent İnal'a kaçak elektrik davası

Bülent İnal'a kaçak elektrik davası
Ünlü oyuncu kaçak elektrik kullandığı iddiasıyla hakim önüne çıktı

Tatar Ramazan", "Ihlamurlar Altında" ve "Bir Çocuk Sevdim" gibi pek çok dizinin başrol oyuncusu Mehmet Bülent İnal, kaçak elektrik kullandığı iddiasıyla hakim karşısına çıktı. 3 yıla kadar hapsi istenen Oyuncu İnal savunmasında, Türkiye'de tanınan bir sanatçı olduğunu, sosyal ve ekonomik durumu itibariyle böyle şeylere tenezzül etmeyeceğini söyledi.

Mehmet Bülent İnal savunmasında suçlamayı reddederek, "2011 yılı Nisan ayında taşınmaza kiracı olarak oturdum. Bu bina 20-30 yıllık bir binadır. Bu yerdeki evler müstakildir ve ayrıca elektrik sayaçları da evin dışındadır. Ben 2012 yılının Aralık ayı sonunda bu adresten taşındım. Ev eski olması sebebiyle sayaçlarında eski olmasına bağlı olarak sayaçlarda bozukluk meydana gelmiştir. Bu bozukluğun benimle herhangi bir ilgisi bulunmamaktadır. Bana bu hususu bildirdiklerinde ben saatin çalışmayan dönemi için ne ödenmesi gerekiyorsa ödeyeceğimi bildirdim. 17 Aralık 2012 tarihinde 392,70 TL'lik faturayım ödedim" dedi.

"BÖYLE ŞEYLERE TENEZZÜL ETMEM"

"Dizi ve film çalışmaları nedeniyle suç tarihi 7 Kasım'dan hemen önceleri 2012 yılının Ekim ayında Bursa'daydım" diyen İnal savunmasını şöyle tamamladı: "Ağustos ve Eylül aylarında ise tatildeydim. Evde de kimse yoktu. Bu nedenle olaya müdahil olamadım. Ben Türkiye'de tanınan bir sanatçıyım. Sosyal ve ekonomik durumum itibariyle böyle şeylere tenezzül etmem. İddianamede belirtilen miktar önemsiz miktarlardır" ifadelerini kullandı.

SAVUNMA HAZIRLAMASI İÇİN AVUKATA SÜRE VERİLDİ, DURUŞMA ERTELENDİ

İnal'ın avukatı Aydın Kurban da müvekkilinin savunmasına katıldığını, müvekkilinin sayaca herhangi bir müdahalesinin bulunmadığını belirterek, yazılı savunma hazırlamak için süre talep etti. Hâkim, kaçak elektrik tüketim tahakkukunda belirtilen 1422 TL'yı ödemesi durumunda yasa gereği ünlü oyuncu hakkında ceza verilmesine yer olmadığına karar verileceğine dair ihtaratta bulundu. Duruşma,

İnal'ın avukatı Aydın Kuban'a savunma hazırlaması için süre veren mahkeme duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.  (MRK)

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com