Bülent Uygun'dan Şaşırtıcı Açıklama

Bülent Uygun'dan Şaşırtıcı Açıklama
İlk yarıdaki gibi ligin ikinci devresinde de Fırtına'nın 6 maçlık serisini bitiren Eskişehir'in teknik patronundan çarpıcı açıklama...

Bülent Uygun, "Hakeden şampiyon olsun. İki takımdan da kendime mutluluk payı çıkarırım. Babam Trabzonlu, Annem Rizeli; Karadeniz'in başarısına sevinirim" dedi.

Eskişehirspor ligde şampiyonluk yarışı dengelerini alt üst etti. Trabzonspor beraberliğiyle, liderliğin değişme ihtimali doğdu. Kırmızı-siyahlıların, Fenerbahçe'nin eski futbolcusu da olan tecrübeli teknik direktörü Bülent Uygun, transfer çalışmaları için gittiği Almanya'dan sorularımızı yanıtladı. Ağır darbe vurdukları Trabzonspor ve rakibi Fenerbahçe ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Uygun, "Ben Karadeniz çocuğuyum. Annem Trabzonlu, babam Rizeli. Tabi ki Karadeniz'in başarılı olmasını, Trabzon'un başarılı olmasını isterim. Bu ortamda başarabilmek önemli. Trabzonspor'un şampiyonluğu kaybettiğini düşünmüyorum. Son maça kadar gider. Bu derenin altından çok sular akar. Lig eskisi gibi kolay değil. Bunu Fenerbahçe de gördü zaten. Hak eden şampiyon olsun; kim şampiyon olursa, ben ondan kendime mutluluk payı çıkarırım" dedi.

Uygun'un sorularımıza verdiği cevaplar şöyle:

Fenerbahçe ve Trabzonspor ile karşılaştınız. Hangi takım futbol kalitesi açısından daha önde duruyor?

Trabzonspor'un kısıtlı bir kadrosu var. Dolayısıyla bu kadro, sakatlıklar da üst üste gelince belirli handikaplar yaşıyor. İki takım da inanılmaz derecede başarılı. İkisinin arasındaki farkı, kendi aralarında oynadıkları maçlar ortaya çıkarmıştır. İkisinin de kadro yapısına bakıldığında, Fenerbahçe daha zengin. Bu avantajını kullandığı ölçüde daha öne görünüyor.

Fenerbahçe iki kez şampiyonluğu son maçta yitirdi. Bu durum bir baskı halini almış olabilir mi? Son maça kalırsa yine şampiyonluğu yitirebilir mi?

Türkiye'de böyle entropi var. Entropi nedir; camialar üzerindeki baskı. Başarabilmek; ama başardıktan sonra karşılığını alamama baskısı. Öyle bir zaman geliyor ki bu oluşan baskıdan gerçek performansını sahaya yansıtamıyorsun. Camianızda önemli ayakları olan futbolcular bu stresten dolayı gerçek performansını yansıtamayınca, kaos ortamı ortaya çıkıyor. Futbolda söylem kirliliği zaten fazlasıyla var. O zaman da işler hepten camiaları zora sokuyor. Fenerbahçe bu tecrübeyi iki kez yaşadı ama yine de üzerinden atması öyle kola değil. Bu durum ancak altyapıdan gelen eğitimlerle alt edilebilir.

SEZER'İN KALMASI İÇİN RAPOR VERDİM

Avrupa Kupaları'nı katılma ihtimali nedeniyle transfer çalışmalarına başladınız mı? Hedefinizde genç yetenekler mi yoksa pahalı ama yıldız futbolcular mı var?

Şu an yurtdışındayım. Yetenekli gurbetçi futbolcuları almak istiyorum. Bunların haricinde kafamızda 4 tane yabancı futbolcu var. 7-8 haftadan beri scout (izci) ekibimiz takipteydi. Ben de 1-2 Türk futbolcuyu izlemek için Almanya'dayım. Önümüzdeki 2 gün bu futbolcuları izleyeceğim. Salı Türkiye'ye döneceğim.

Avrupa bileti alınırsa, Sezer'i satar mısınız?

Sezer'in kendi düşüncesi önemli. Gelecek yıl bizimle kalmak isterse iyi olur. Bizim de kalmasını istediğimiz futboluların başında geliyor. Kalmak isterse satmayız tabi. Zaten ben gitmemesi adına yönetime raporumu vermiştim. Ama "Ben gideceğim" derse de yapacak bir şey yok. Diego, Alper, Sezer'in kalmaları yönünde rapor verdim.

BEŞİKTAŞLI BİR FUTBOLCU "SİZ ŞAMPİYON OLUN" DEMİŞTİ

Bülent hoca, Sadri Şener'in "Türkiye'nin 4'te 3'ü bizim şampiyonluğumuzu istiyor" sözü için "Kanıtlanmamış doğru bir söz!" yorumunda bulundu. Ardından şu çarpıcı itirafı yaptı: "Beşiktaş ile zirve mücadelesi verirken, o takımdan bir futbolcu bana 'Biz çok olduk, siz şampiyon olun' demişti"

Sayın Sadri Şener "Türkiye'nin 4'te 3'ü bizim şampiyonluğumuzu istiyor" dedi. Ciddi polemikler ortaya çıktı. Sizce Sadri başkan yanlış mı anlaşıldı?

Trabzonspor başkanının demek istediği doğru bir şeydi. Aslında yanlış anlaşıldı. Aynısını Sivasspor'dayken ben de yaşadım. Çekiştiğimiz rakiplerimiz vardı. Bu doğaldır. Türkiye'de İstanbul takımlarıyla hep çekişme olmuştur. İstanbul takımlarından hangisi şampiyonluğa oynamıyorsa, diğer takımı belli ölçülerde destekler. Kanıtlanmamış ama doğru bir sözdür. Biz de çok kişi tarafından destekleniyorduk. Mesela adam bir takımda oynuyor. Biz şampiyonluk mücadelesini o takımla veriyoruz. O takımın futbolcusu bana telefon açıp "Hocam biz nasıl olsa şampiyon olduk, siz olun" diyor.

Nasıl yani hocam?

Mesela biz Beşiktaş ile mücadele ederken, Beşiktaş'ın bir oyuncusu bana bunu diyor.

Bugün

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com