Bulgaristan'da Lopez krizi

Bulgaristan'da Lopez krizi
Bulgar polisi, başkent Sofya’da bir günde 9 okula yönelik bomba ihbarını soruştururken, olayı Jennifer Lopez’in konseri ile ilişkilendirdi.
Sofya Bölge Çocuk Suç Masası Müdürü Violeta Araciyiska, basına yaptığı açıklamada, ihbarların değerlendirmesinin sürdüğünü belirtti.
 
İhbarların 5–10 dakika arayla, şehrin çeşitli telefon kulübeleri ve mobil telefonlardan yapıldığını ifade eden polis yetkilileri, ihbar yoğunluğundan dolayı Örgütlü Suçlarla Merkez Mücadele Müdürlüğü’nün (GDBOP) de devreye girdiğini belirtti.
 
Fransız ve İngiliz liselerinin de aralarında bulunduğu 9 okulun 24 saatliğine kapatılmasına neden olan ihbarların tamamının 112 acil yardım numarasına yapıldığı öğrenildi.
 
Yetkililer, soruşturma kapsamında hiç bir bomba bulunmadığını, ancak ilgili okullarda öğrencilerin bir günlük tatil yaptıklarını ifade ettiler.
 
İhbar organizasyon ve koordinasyonun internet paylaşım ağları üzerinden yapılmış olduğunu öne süren polis yetkilileri, Pazar gecesi Jennifer Lopez’in Sofya’da verdiği konser yüzünden ödevlerini yapamayan, okula yorgun ve hazırlıksız gitmek istemeyen öğrencilerin, sahte ihbar ile polisi ayağa kaldırdırmış olabileceklerini ileri sürdü.
 
Bulgaristan mevzuatına göre, sahte ihbarlarda bulunan kişilere 2 yıla kadar hapis cezası verilmesi, reşit olmayan kişilere ise 16 değişik ceza önlemi öngörülüyor.(SNK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com