Bulgaristan'da 'Süleyman' rüzgarı

Bulgaristan'da 'Süleyman' rüzgarı
Yayınlanmaya başladığı ilk günden bu yana Türkiye’de fenomen haline gelen Muhteşem Yüzyıl dizisi şimdide Bulgaristan’da yayınlanmaya başladı. Bulgaristan’da özellikle muhafazakar kesim tarafından büyük tepki çekmesine rağmen dizi, daha ilk bölümünde reyti
Türkiye’de yayınlanmaya başladığı ilk günden bu yana reyting rekorları kıran ve fenomen bir hale gelen Muhteşem Yüzyıl dizi rotasını Bulgaristan’a çevirdi. İlk bölümü geçen hafta Bulgaria Tv7 kanalında yayınlanan dizi, ülkede daha ilk günden reyting rekorlarını kırmayı başardı.
 
Gördüğü büyük ilginin yanı sıra büyük bir tepki ile de karşılaşan Muhteşem Yüzyıl dizisi tepkiye rağmen yayınlanmaya devam edecek. Dizi ile ilgili İstanbul’da tarihçilerin de katıldığı bir yayın yapan Bulgaria tv7 muhabiri Nihal Özergan, dizinin büyük beğeni topladığını söyledi.
 
Dizinin ülkede büyük ses getirdiğini belirten Muhabir Özergan, Diziyi yayınlayan kanal reyting rekorlarını kırdı. Bende burada özel bir yayın yapmak için bulunuyorum. Dizinin yayın hayatına geçmesi ile birlikte oldukça çelişkili tepkiler geldi. Çünkü bazı muhafazakar ve milliyetçi çevreler diziden oldukça rahatsız oldular. Özellikle Bulgaristan’ın 500 yıl boyunca Osmanlı hükümdarlığı altında yaşamasından dolayı milliyetçi kesim daha da rahatsız oldu. Ancak buna rağmen reytingler farklı bir veri veriyor. Ve şimdiye kadar hiç yakalanmamış bir reyting rekoru yakalandı dedi. (FAK)
 
Türkiye’deki tepkilerle Bulgaristan’daki tepkilerin farklı olduğunu belirten Özergan, “Burada padişahın aşağılandığını düşünen kesimler tepki gösterdi. Bulgaristan’da ise Osmanlının kendilerine reklam yapıldığı düşüncesi olduğu için tepki görüyor” diye konuştu.
 
Tepkilere rağmen dizinin yayın hayatına devam edeceğini belirten muhabir Özergan, “Olumsuz tepkiler var ancak bunun yanında olumlu tepkilerde var. Bu olumlu tepkiler de reytinge dayanıyor” diye konuştu.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Fox TV’ye çirkin saldırı14 Ocak 2015 Çarşamba 12:55
 • Yandaş medya açık açık hedef gösterdi14 Ocak 2015 Çarşamba 12:45
 • Havuz yazarı konferanstan kovuldu13 Ocak 2015 Salı 13:24
 • Economist: Türk medyası için zor zamanlar09 Ocak 2015 Cuma 11:04
 • “AKP basını bitirdi“09 Ocak 2015 Cuma 10:26
 • "Bu ayıp, bu kan asla temizlenemeyecek"08 Ocak 2015 Perşembe 16:50
 • Atilla Taş'tan olay yaratan 'Yüce Divan' tweeti!06 Ocak 2015 Salı 11:11
 • Hülya Avşar'dan Sözcü'ye dava!25 Aralık 2014 Perşembe 10:49
 • Milliyet'te deprem, hangi isimlerin görevine son verildi?17 Aralık 2014 Çarşamba 11:27
 • Abdülkadir Selvi'nin kafası karıştı15 Aralık 2014 Pazartesi 10:54
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com