Bulgarlar 'Pis Türkler' Diyerek Saldırdılar!

Bulgarlar 'Pis Türkler' Diyerek Saldırdılar!
Fanatik Bulgarlar, Beşiktaş maçı sonrası iki taraftarı 'Pis Türkler' diye saldırarak golf sopalarıyla dövdüler...

UEFA Avrupa Ligi L Grubu'nda mücadele eden Beşiktaş'ın dün akşam Sofya'da Bulgaristan temsilcisi CSKA Sofya'yı 2-1 mağlup etmesi Bulgaristan'da hayal kırıklığı yarattı.

BULGARİSTAN AVRUPA'YI TERKETTİ

Bulgar basını yenilginin sorumlusu olarak hatalı gol yiyen kaleci M'Boli'yi gösterdi. Trud (Emek) gazetesi maç ile ilgili haberine "Kaleci batırdı, Bulgaristan Avrupa'yı terketti" başlığını attı.

BEŞİKTAŞ'A KUZU ÇEVİRME

CSKA taraftarlarının tribünlerinde patlattığı onlarca sis bombası ve havai fişeğin CSKA'ya ceza getirebileceği kaydedilen haberde, "Yağmur umutlandırdı, ama gece karanlık ve üzüntülü bitti. Beşiktaş'a kuzu çevirme CSKA'ya boş tribünler kaldı" ifadeleri kullanıldı.

5 DAKİKA İÇİNDE VEDALAŞTI

"24 Chasa" (24 Saat) gazetesi CSKA'nın sadece 5 dakika içinde Avrupa ile vedalaştığını yazdı. Gazetede yer alan haber yorumda, CSKA'nın milyon Avroluk Beşiktaş karşısında onurlu bir futbol ortaya koyduğu, ancak sonuca ulaşamadığı belirtildi.

BEŞİKTAŞ TARAFTARININ SOFYA MACERASI

Monitor gazetesi ise maç sonucunu geri plana atarak, Beşiktaş taraftarlarının Sofya maceralarını gündeme getirdi. Taraftarların Sofya'nın renkli gece hayatının tadını çıkarttıklarını ileri süren gazete, Türk kafilesinin kalabalık bir grubunun Sofya'nın Sin City adlı ünlü diskoteğinde sabaha kadar eğlendiğini yazdı. Haberde Beşiktaş yöneticilerinin ise maç öncesi Vodenitzata adlı bir lokantada kuzu çevirme ziyafetine katıldığını duyurdu.

SOFYA'NIN DERİN KUCAĞINA DALDI

Standart gazetesi de aynı konudaki haberine "Beşiktaş, günahkar Sofya'nın derin kucağına daldı. Konuklar kalın para desteleri harcadı" başlığını kullandı. Haberde, Türk taraftarların maçtan çok içki, kumar ve gece hayatıyla ilgilendikleri, su gibi para harcadıkları ileri sürüldü.

'PİS TÜRKLER' DİYE SALDIRDILAR

İnternet üzerinden yayın yapan haber siteleri de CSKA–Beşiktaş maçı sonucuna geniş yer vererek CSKA'nın mağlubiyetden sonra Avrupa Ligi'nde her türlü şansını kaybettiğini vurguladılar. Bu arada, maçın ardından Sofya'da üzücü bir şiddet olayı da yaşandı. Fanatik CSKA taraftarları, bindikleri belediye otobüsünde bulunan Roman kökenli iki vatandaşı "Pis Türkler" diye saldırarak golf sopalarıyla dövdüler.

Otobüs camlarına "CSKA" yazan 6 fanatik taraftar otobüsü durdurarak kaçmayı başardılar. Yaralı iki kişi otobüsteki yolcuların polise haber vermesi üzerine hastaneye kaldırıldı. Sara hastalığı olan yaralılardan birinin dayaktan dolayı kriz geçirdiği ve sağlık durumunun ciddi olduğu bildirildi.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com