BUNALTAN SICAĞA PÜSKÜRTMELİ ÇÖZÜM

BUNALTAN SICAĞA PÜSKÜRTMELİ ÇÖZÜM
BUNALTAN SICAĞA PÜSKÜRTMELİ ÇÖZÜM

ŞANLIURFA - Şanlıurfa'da kavurucu sıcaklardan dolayı müşterisi azalan esnaflar, müşterilerini sıcaktan korunmak ve ferah bir ortamda ağırlamak için ilginç yöntemlere başvuruyor.
Şanlıurfa kent merkezi ve ilçelerinde hava sıcaklığı hafta sonu 40 dereceye ulaşırken, sıcaklık hayatı olumsuz etkiledi. Aşırı sıcaklar nedeniyle müşteri sayısında düşüş yaşanan esnaf, sıcaklardan korunabilmek ve müşteri çekebilmek için ilginç yöntemlere başvuruyor. Şanlıurfa'da bulunan bir kıraathane sahibi ise müşteri çekebilmek için masalar attığı bahçeyi püskürtmeli suluma yöntemiyle serinletmeye çalışıyor. Modern bir sistem ile müşterilerini serinletmeye çalışan kıraathane sahibi, bu sistemle birlikte müşteri sayısının arttığını açıkladı. Sıcak havadan korunmak ve müşteri memnuniyeti sağlamak için bu yöntemi kendilerinin geliştirdiğini dile getiren kıraathane çalışanları, "Bu yıl hava çok sıcak. Müşterilerimizi serinletmek için bu sistemi kurduk. Bu sistemi kurduktan sonra masa ve sandalyelerimizi arttırdık. Buna bağlı olarak müşteri sayımız da arttı. Sistemi sabah açıyoruz, gece geç saatlere kadar sıcaklık bitene kadar açık kalıyor" dedi.
Püskürtmeli su ile serinleyebilmenin ferahlığını yaşayan kıraathane müşterileri ise, "Püskürtülen suyla rahat bir şekilde serinleyerek çayımızı içiyoruz. Bu sıcakta bu yöntemle rahat ediyoruz. Hem doğal, hem de rahat olması nedeniyle sistemden memnunuz. Bu sistemin arttırılması vatandaşların yararına olacaktır. Sıcaktan bunalarak ormanlara pikniğe gidenlerde kene ısırdığı haberlerini okumaktayız. Vatandaşlar böyle çay bahçelerini bulamadıkları için ormanlık alanlara gidiyor. Böyle ferah ortamı bulamıyorlar. Her yerde bu sistem yok. Burada püskürtmeli su sistemi sayesinde sıcaklıktan etkilenmiyoruz. Arkadaşlarımızı ve misafirlerimizi burada ağırlıyoruz" diye konuştu.
Kaynak: İHA

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com