Bundan Sonra Siyasette Yokum!

Bundan Sonra Siyasette Yokum!
Zülfü Livaneli önümüzdeki genel seçimlerde adaylığını koymayacağını açıkladı...

Siyasete geri dönmesi için teklifler aldığını, fakat bu teklifleri geri çevirdiğini belirten Livaneli, "Taş yerinde ağırdır, bundan sonra siyasette yokum." dedi.

KILIÇDAROĞLU'NUN BAŞARILI OLMASINI İSTERİM
"Sevdalım Hayat" adlı kitabının almanca baskısının tanıtımı amacıyla Berlin'de bulunan ünlü sanatçı, siyasi geleceği hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Türkiye'deki seçim kampanyaların çok kırıcı geçtiğine dikkat çeken Livaneli, "Zirvede kavga olunca alt tarafta halk geriliyor. Şunu anlamamız lazım, burası hepimizin ülkesi, kimse kimseyi yok etmeyecek." tespitinde bulundu. İyi bir muhalefet partisinin iktidarın da işine yarayacağına dikkat çeken Zülfü Livaneli, "Kemal Kılıçdaroğlu arkadaşım, beraber kampanya yaptık, beraber milletvekilliği yaptık. Tabii ki başarılı olmasını isterim." şeklinde konuştu.

TÜRKİYE YENİLENEBİLİR ENERJİDE ÖRNEK OLABİLİR
Alman Yeşiller Partisi Eşbaşkanı Claudia Roth ile de görüşme gerçekleştiren Livaneli, Alman meslektaşıyla birlikte ortak bir basın açıklaması yaptı. Claudia Roth burada yaptığı açıklamada, Türkiye'nin su, güneş ve rüzgârdan enerji elde etmeye çok elverişli bir coğrafyada bulunduğunu belirterek, nükleer enerjiden vazgeçerek yenilenebilir enerjiye yönelmesini önerdi.

Yenilenebilir enerji konusunda Türkiye'nin tüm dünyaya örnek teşkil edebileceğinin altını çizen Roth, "Fukuşima'da gelişen olaylardan sonra fay hatlarının kesiştiği coğrafyada bulunan Türkiye'de nükleer santral kurmak sorumsuzluk olur." dedi.Alman politikacı ayrıca, Çernobil ve Fukuşima nükleer santralini üreten Rusya ve Japon teknolojisiyle bu santralleri kurmadan önce bir kere daha düşünülmesi gerektiğine dikkat çekerek, "Lütfen, milyonlarca insanın hayatını tehlikeye atabilecek bir teknolojiyi tercih etmeyin." diye konuştu. Roth, Livaneli'yi Alman-Türk Parlamenterler Dostluk Grubu'nun toplantısına götüreceğini de sözlerine ekledi.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com