Bundesliga 2'den Van'a yardım!

Bundesliga 2'den Van'a yardım!
Duisburg'un girişimiyle kampanya başlatıldı...

Almanya 2. Ligi'nde (2. Bundesliga) mücadele eden Duisburg'un girişimiyle, Van'da yaşanan deprem felaketi nedeniyle bölgeye yardım için kampanya başlatıldı.

5 Aralık Pazartesi akşamı Duisburg-Fortuna Düsseldorf maçı öncesinde Türkiye Spor Yazarları Derneği Başkanı Esat Yılmaer ve yönetim kurulu üyelerinin de katıldığı törenle organizasyonla ilgili çalışma başlatıldı. Duisburg'un ana sponsoru olan Schaunsland Reisen firmasının önderlik ettiği çalışmada eski milli basketbolcularımızdan Murat Şen de koordinatör olarak görev alıyor.

Karşılaşma öncesinde Duisburg Kulübü yetkilileri tarafından statta taraftarlara çağrı yapıldı ve ilgili banka hesapları bildirildi. Ayrıca, Van Belediyesporlu futbolculara verilmek üzere bir miktar Duisburg forması TSYD Genel Başkanı Esat Yılmaer'e teslim edildi.

Duisburg Kulübü yetkilileri Kentsch, Schaferlign, Schmidt ve Grilic'in yanı sıra ana sponsor Schaunsland'ın Türk yetkilisi Adnan Eken de kampanyanın başarıya ulaşması için çalışmaları daha önceden başlattıklarını, bu kapsamda Türkiye'den gelen konukları ağırlamaktan mutlu olduklarını söylediler. Van depreminin acısını paylaşmak için böyle bir çaba içine girdiklerini belirten yetkililer, toplanacak yardımının yerine tam olarak ulaşması için de gerekli çabayı göstereceklerini söylediler.

Törende konuşan TSYD Genel başkanı Esat Yılmaer, bu yardım kampanyasının asil bir çaba olduğunu vurguladı ve sporun güzelliğine yakıştığını da belirterek teşekkür etti. Yılmaer ayrıca Duisburg formasina karşılık olarak Milli Takım formasını da yetkililere armağan etti.Daha sonra Belediye Vanspor'a verilmek üzere sembolik nitelikteki Duisburg formaları Esat Yılmaer'e teslim edildi.

Törene Yılmaer'le birlikte asbaşkan Can Uyguç, genel sekreter Ahmet Çakır ve genel sayman Aybars Hünalp de katıldı. Dün İstanbul'a dönen TSYD heyeti, Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Ali Aydınlar'ı ziyaret ederek konuyla ilgili bilgi verdi.

Almanya'dan getirilen Duisburg'un formaları, halen Futbol Federasyonunun konuğu olarak Riva tesislerinde bulunan Belediye Vanspor'a teslim edilecek.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com