Bunlar da çekilecek mi?

Bunlar da çekilecek mi?
İki gün önce polisleri yakmaya çalıştılar, bugün de polisle çatıştılar

Abdullah Öcalan’ın posterlerini taşıyan grup, güvenlik güçlerine taş, ses bombaları, molotof kokteyli ve havai fişekle saldırıya geçti. Bu saldırıya polis de gaz bombaları ve tazyikli suyla karşılık verince çatışma çıktı.

Ortalık bir anda karışırken, Nusaybin ve İdil karayollarında ateşe verdikleri lastiklerle barikat kuran göstericiler bir süre bu iki karayolunu trafiğe kapattı. Daha sonra çok sayıda zırhlı araç, olay bölgesine gelerek göstericilere gaz bombaları ve tazyikli su ile müdahale etti.

Yollardaki barikatları kaldıran polis, normal trafik akışını da sağladı. Yer yer gösterilerin sürdüğü ilçede polis sıkı güvenlik önlemleri aldı.

POLİSLERİ YAKMAYA ÇALIŞTILAR

İki gün önce de Cizre’de yolları barikatla kapatan yüzleri maskeli göstericiler, izinli olan ve otomobille halı sahaya futbol oynamaya giden 2 polis memurunun yolların kesip, molotoflarla yakmaya ve linç etmeye çalışmışlardı.

Olayda polisler kendilerini korumak için ateş açmıştı ve 4 kişi yaralanmıştı. Kendi canlarını koruyan polisler de valilik emriyle gözaltına alınmıştı.(MUK)

Etiketler: , ,
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com