''Bunlar karikatür muhalefeti!" (video)

''Bunlar karikatür muhalefeti!" (video)
Eskişehir Başbakan Erdoğan: ''Karikatür Dergilerinde Medet Uman Muhalefet, Karikatür Muhalefettir" dedi...Başbakan Erdoğan, Yüksek Hızlı Tren'le (YHT) Ankara'dan Eskişehir'e geldi. Erdoğan'ın geçiş yapacağı Ankara-Eskişehir arasındaki demiryolu hattında öğle saatlerinde güvenlik güçlerinin bindiği trenle kontroller yapıldı. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, kızı Sümeyye Erdoğan, oğlu Bilal Erdoğan, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, AK Parti Eskişehir Milletvekili Kemal Unakıtan ile 57 basın mensubu ve korumaların olduğu YHT saat 15.00'te Ankara'dan Eskişehir'e hareket etti. Erdoğan'ın bulunduğu YHT'ne içerisinde bomba uzmanı ile güvenlik güçlerinin bulunduğu başka bir YHT öncülük yaptı.

Saat 16.30'da Eskişehir Garı'na gelen YHT'den inen Başbakan Erdoğan ve beraberindekileri Vali Mehmet Kılıçlar karşıladı. Erdoğan ilk olarak Valiliği ziyaret etti. Vali Kılıçlar'dan kent hakkında brifing alan Erdoğan daha sonra Odunpazarı Meydanı'nda düzenlenen mitinge katıldı. 10 bine yaükın kişiye hitaben konuşan Erdoğan, Yüksek Hızlı Trenle Eskişehir'e gelirken Yunus Emre beldesinden de geçtiklerini söyleyerek, 'Bir kez daha derviş Yunusun ruhuna bir fatiha okuduk. Onlar olan bu milletin gönlüne kardeşlik ve birlik, beraberlik tohumları ektiler. Onlar candan canandan geçtiler başlarını bu millete hizmet yoluna koydular, bu mlletin gönülerinde taht koydular' dedi.

Başbakan Erdoğan dün Aydın'da toplu açılışlar yaptıklarını ifade ederek, Aydın'da demokrasi şehidi Adnan Menderes'i rahmetle andıklarını söyledi. Erdoğan şöyle devam etti:

'Dün Aydın'da Ege'nin sıcağına rağmen toplu açılış gerçekleştirdik. Aydın'da demokrasi şehidi merhum Adnan Menderes'i rahmetle minnetle yad ettik. Adnan Menderes'in kader arkadaşı merhum Hasan Polatkan'nın şehri Eskişehir'deyiz. Eskişehir'de memleketinde Hasan Polatkan'ı bir kez daha rahmetle anıyoruz, Bugün daha iyi anlıyoruz ki bunların tek suçları bu millete hizmet etmiş olmalarıdır. Hasan Polatkan'ın eşini ziyaretine gittiğimizde anlattı: '83 kiloluk adam, 16 ayda 38 kiloya düşmüş. Üzerinde sigara söndürmüşler, çok eziyet çektirmişler, beline kadar gelen soğuk suyun içerisinde tutuyorlarmış, sürekli dövüyorlarmış. Hasan bey 'Bizi öldürecekseniz hamen öldürün, bu hakeretleri durdurun, artık tahammül ediyoruruz diyormuş. İşte 27 Mayıs bu.'

Türkiye 27 Mayıs'la yüzleşmediğini ifade eden Erdoğan, bu zihniyetin de değişmediğini öne sürdü. Erdoğan, 'Seçimle gelen başbakanı asan zihniyet hiç değişmedi. O gün 27 Mayısçılara alkış tutanlar, emrinizdeyim diyen işte bugünkü hayırcı zihniyettir. Bugün AK Parti'yi Menderes, Zorlu, Polatkan'ın akibetiyle tehdit zihniyet aynı zihniyettir. CHP, MHP ne diyor. Seni yüce divana götüreceğim. ya sen ne diyorsun. Biz bu yola çıkarken beyaz kefenimizle çıktık.12 Eylü 2010 da işte bu zihniyete son vereceksiniz. 12 Eylül'de Eskişehirli Hasan Polatkan'ın hunu şad edeceksiniz,. Sadece 12 Eylül'ü değil 27 Mayıs'ın gölgesini bu milletin üzerinden siz çekip atacaksınız' dedi.

Kalabalığa 12 Eylül'de 27 Mayıs'la yüzleşmeye evet mi mi? diyen Başbakan Erdoğan 'Bu iş bitti' dedi. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nu eleştiren Erdoğan konuşmasını şöyle sürdürdü:

'Hayır derken ne anlattıkları bellimi? ,Hayırı, Anayasa paketini konuşuyorlar mı? Neyi konuşular? Ana muhalefet partisi lideri Malatya'ya gidiyor bu anayasada kaysı ile ilgili bir şey var mı? Giresun'a gidiyor fındıkla ilgili bir şey var mı? Benim memleketim Rize'ye gidiyor çayla ilgili bir şey var mı? diyor. Anayasa ile yemek kitabını birbirine karıştırıyor.'

Kemal Kılıçdaroğlu'nun Adnan Menderes'in idamının yanlış olduğunu ifade ettiğini anlatan Başbakan Erdoğan, 'CHP'nin 40 yıl sonra bu çizgiye gelmiş olması ülkemiz açısından, demokrasimiz açısından gerçekten sevindirici' dedi.Kalabalığın 'Sayenizde' demesi üzerine Erdoğan 'CHP mensuplarına Dersim'i Tunceli'yi uçaklar bombalarken bu ülkenin başında kim vardı? onu sorun. Bu CHP'nin bu ülkede insanllık adına, demokrasi adına, hayır adına dikili bir şeyi yok' dedi. Erdoğan şunları kaydetti:

'40 yıl sonra Adnan Menderes'i hatırlayan CHP, 27 Mayıs sonrasında genel başkanlarının darbecilere 'Emrindeyiz' dediklerini de hatırlamalılar. Bizi sansürlemekle suçlayanlara 5 Mart 1962 yılında çıkarılmış bir yasadan paragraf okuyayım. Diyor ki yasa metni 27 Mayıs 1960 devrimini söz, yazı, haber, havadis ,resim karikatür ile gayri meşru gösterenler, yüksek adalet divanının verdiğini kararını kötüleyenler, Demokrat Parti'nin iktidarını övenler 1 yıldan 5 yıla kadar ağır hapis cezasıyla cezalandırılır. Basın yoluyla işlendiği takdirde eserler toplatılır. Kanun teklifinin altında Başbakan Malatya Milletvekili İsmet İnönü'nün imzası var. 12 Mart'tan sonra başbakan olan Nihat Erim CHP milletvekili değil miydi?. Çetelere sahip çıkanlar bunlar değil mi? Silivri'deki süreci adım adım takip edenler CHP milletvekilleri değil miydi, Ergenekon'un avukatlığını yapan bunlar değil mi?'

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com