Bunları unutmaya hakkımız yok!

Bunları unutmaya hakkımız yok!
Ajanslardan gelen iki haber çok düşündürücü idi...

 İzmir Menemen'de genç bir kadın bir süre önce boşandığı kendisinden 23 yaş büyük eski kocası tarafından sokak ortasında öldürüldü. Cinayete kurban giden kadının bir süre önce tehdit edildiği için polise ve savcılığa başvurduğu anlaşıldı.

İkinci haber Kocaeli'nde geldi. Henüz 16 yaşında iken dükkanlarına giren hırsızı vurup öldürmekten cezaevinde yatan genç babasına 'beni cezaevinde öldürecekler hemen Cumhuriyet savcılığına haber verin' diye telefon açtı. Dilekçe verildikten birkaç gün sonra koğuşunda asılı olarak bulundu...

İzmir'in Menemen İlçesi'nde, 25 yaşındaki Filiz Aktaş, bir süre önce boşandığı kendisinden 23 yaş büyük eski eşi H.Ö. tarafından kurşun yağmuruna tutularak öldürüldü. Olaydan sonra kaçarken çatışmaya giren çifte tabancalı H.Ö., bir polis memurunu ayak bileğinden yaraladı; kendisi de kol ve bacağından vurularak yakalandı.

Menemen'in Emiralem Mahallesi'nde oturan bir çocuk annesi Filiz Aktaş, muhasebesinde çalıştığı Koyundere'deki tekstil atölyesine gitmek üzere saat 07.30 sıralarında yola çıktı. Aktaş, İzmir-Çanakkale Karayolu üzerindeki Menemen Yaya Üst Geçidi önüne geldiğinde, 4 yıl evli kalıp, geçen yıl boşandığı H.Ö. önünü kesti. 1992 yılında işlediği bir cinayetten yattığı cezaevinden bir süre önce çıktığı öğrenilen H.Ö., belinden çıkardığı tabancayla genç kadını kurşun yağmuruna tuttu. Başına ve göğsüne isabet eden çok sayıda mermi ile kanlar içinde kalan Aktaş, olay yerinde yaşamını yitirdi. Çevredekilerin durumu bildirdiği yolun karşı tarafındaki trafik polisleri, kaçmaya çalışan zanlıyı takip ederken, bir yandan da taviye ekip istedi.

Polis ekipleri, H.Ö.'yü olay yerinin 50 metre ilerisindeki Muammer Aksoy Caddesi'nde, sıkıştırdı. Polisin, "teslim ol" çağrısına H.Ö., yoldan geçen çok sayıda öğrenci olmasına rağmen silahla ateş ederek karşılık verdi.

KAHRAMAN POLİS HAYATINI KURTARDI

İzmir'in Menemen İlçesi'nde boşandığı eşini tabancayla öldüren H.Ö. ile girilen çatışmada, yoldan geçen bir öğrenciyi korumak isterken bacağından yaralanan polis memuru M.Y., Menemen Devlet Hastanesi'nde ilk müdahalesinin ardından İzmir Bornova'daki Ege Üniversitesi Hastanesi'ne sevkedildi.

Kahramanlık örneği gösteren polis memuru M.Y.'nin önüne atlayarak hayatını kurtardığı, Kubilay İlköğretim Okulu 6'ncı sınıf öğrencisi 12 yaşındaki G.B.Ö.'nün, olayın şokunu üzerinden atamadığı görüldü. Bir anda silahlar patlayınca çok kortuğunu belirten G.B.Ö., "Arkadaşlarımla birlikte derse yetişmeyle çalışıyorduk. Bir anda ortalık karıştı. Polis, üzerime atlamamış olsaydı belki şimdi vurulmuş olacaktım. Canını hiçe sayarak beni kurtaran polise teşekkür ederim. Kendisini, hastanede ziyaret edeceğim" dedi.


 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com