Bunları yapana ceza ertelemesi yok

Bunları yapana ceza ertelemesi yok
Terör davalarına bakan Yargıtay 9. Ceza Dairesi, 3. Yargı Paketi kapsamında ertelenecek ve ertelenmeyecek suçları belirliyor.

Kamuoyunda 3. Yargı Paketi olarak bilenen 6352 sayılı Yargı Hizmetlerinin Etkinleştirilmesi Amacıyla Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması ve Basın Yayın Yoluyla İşlenen Suçlara İlişkin Dava ve Cezaların Ertelenmesi Hakkında Yasa'nın geçici 1. maddesi gereği ertelenecek suçlar ve bu kapsama girmeyen eylemler belirleniyor.
 
İzinsiz gösteriye katılarak hakkında terör örgütü propagandasından dava açılan bir sanığın, gösteri sırasında yüzünü poşuyla kapatmasını değerlendiren Daire, sanığın kimliğini gizlemek amacıyla yüzünü kapatarak eyleme katılmasını, düşünce ve ifade özgürlüğü kapsamında kabul etmeyerek, bu eylemi, 3. Yargı Paketi kapsamında ertelenecek cezalar arasında saymadı.
 
Daire, baktığı bir başka davada, izinsiz gösteride polise direnen ve mukavemet edenlerin eyleminin de ifade özgürlüğü kapsamında sayılamayacağına karar verdi. Yargıtay 9. Ceza Dairesi, bir kamu binasına terör örgütü lehine yazı yazan sanığın eyleminin de düşünce ve kanaat açıklama kapsamında saymadı. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com