“Bunların bütün işleri ülkeyi germektir”

“Bunların bütün işleri ülkeyi germektir”
Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, BDP'lilerin açıklamalarını eleştirerek, "Maalesef ülkeyi geriyorlar. Zaten bunların bütün işleri ülkeyi germektir" dedi.

Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, BDP'lilerin açıklamalarını eleştirerek, 'Maalesef ülkeyi geriyorlar. Zaten bunların bütün işleri ülkeyi germektir' dedi.

Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu ile birlikte AK Parti Afyonkarahisar Milletvekilleri Sait Açba ve Halil Ürün, İl Seçim Kurulu'ndan mazbatalarını aldı. Mazbata aldıktan sonra Bakan Eroğlu, AK Parti Afyonkarahisar milletvekilleri Ürün ile Açba adliye binasında açıklama yaptı. Konuşmasına başlarken adliye binasında bir avukatın iş mahkemesine çağırıldığı anonsunu, iş makinesi ilanı olarak algılayan Bakan Eroğlu, 'Bir an önce işe başlamamız için iş makinesi ilanı yapıyorlar' dedi. Bakan Eroğlu'nun konuşmasını 'İş mahkemesi diyorlar' şeklinde Ürün düzeltti. Bakan Eroğlu da, 'İş mahkemesi mi diyorlar, biz de iş makinesi anlıyoruz. Demek ki kafamızda hep iş var iş makineleri var' diye espri yaptı.
HERKESİ SEVİYORUZ
Hizmet için hazır olduklarını bildiren Bakan Eroğlu, 'Hakikaten milletimiz, AK Parti'ye büyük teveccüh gösterdi. Şu an her iki kişiden birisi AK Parti'ye gönül vermiş kardeşlerimiz. Ancak, özellikle AK Parti olarak, bütün milletimizi kucaklıyoruz. Bize oy versin vermesin bütün vatandaşlarımızın kalbimizde, gönlümüzde ayrı bir yeri var. Seçimlerden sonra da herkesi aynı derecede kucaklayacağız. Biz herkesi seviyoruz' dedi.
Afyonkarahisar'ın 12 Haziran seçimlerinde demokratik bir olgunluk gösterdiğini anımsatan Eroğlu, şunları söyledi: 'Seçimler hiçbir hadiseye mahal vermeden tamamlanmıştır. Netice olarak Afyonkarahisar merkezde yüzde 66'lık bir rey ile gerçekten büyük bir destan yazılmıştır. Siyasi tarihimizde görülmeyen derecede AK Parti'ye, Afyonkarahisar merkezde destek vermişlerdir. Afyonkarahisar merkezde her üç kişiden ikisi AK Parti'yi desteklemiştir. Bütün il geneline baktığımız zaman Türkiye ortalamasının 11 puan üzerinde bir oy aldık. Ben herkese gönülden teşekkür ediyorum.'
Ardı ardına iktidarda olmasına rağmen dünyada oy oranını artıran tek partinin AK Parti olduğunu söyleyen Eroğlu, bunu da Türk milleti ile olan diyaloga, samimiyete ve hizmetlere borçlu olduklarını söyledi.
Hizmet adamı olduklarını anlatan Eroğlu, sözlerine şöyle devam etti: 'Başbakanımızın ustalık döneminde milletimize çok daha büyük hizmetler yapılacaktır. Hatta Afyonkarahisar'ımız için büyük projelerimiz var. Bu sözlerimizin arkasındayız, 3 milletvekilimiz ile beraber bu hizmetleri gerçekleştirmek için elimizden gelen gayreti sarf edeceğiz. Biz şu anda söz verdiğimiz birtakım tesislerin, bir takım hedeflerin planlamasını yapıyoruz. Birlik beraberlik içinde Afyonkarahisar'ımızı geleceğe hazırlıyoruz.'
Basın mensuplarının BDP'lilerin 'Yemin edeceğiz ancak bağlı kalmayacağız' biçimindeki sözlerinin hatırlatılması üzerine Bakan Eroğlu, ülkeyi gerdiklerini söyledi. Şu an AK Parti'ye oy veren, vermeyen herkesi kucakladıklarını anlatan Eroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: 'Zaten bunların bütün işleri ülkeyi germektir. Milletimiz zaten bunlara sandıkta gereken dersleri verdi. AK Parti'yi tekrar gümbür gümbür iktidar yaptı. İnşallah bu tür şeylere mahal verilmeyecektir diye düşünüyorum. Onlar da zaten sonradan böyle bir şey olmayacağına dair beyanatlar verdi. Onlarda da değişik değişik fikirler ortaya çıkıyor. Onlarda da böyle bir tepki söz konusu değil. Onlar ne derse desin biz yolumuza dosdoğru devam edeceğiz.'
VERİLEN GÖREVİ EN İYİ ŞEKİLDE YERİNE GETİRECEĞİZ
Mazbatasını alan ve ilk kez milletvekili seçilen AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Halil Ürün de, 12 Haziran tarihinde yapılan milletvekilliği genel seçimleri sonuçlarının resmi olmayan şekli ile daha önceden belli olduğunu dile getirdi. Bugün resmi sonuçlarını gösterir bir mazbatayı aldıklarını anlatan Ürün, 'Hem kendi adımıza hem milletimiz adına hem de insanlık adına hayırlara vesile olmasını diliyorum' dedi.
AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Sait Açba da, kendilerine verilen görevi en iyi şekilde ifa etmek üzere göreve hazır olduklarını söyledi.
Bakan Eroğlu, Ürün, Açba ve partililer yapılan açıklamanın ardından Afyonkarahisar Adliyesi'nin önünde hatıra fotoğrafı çektirdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com