''Bunu başaramazsam siyaseti bırakırım''

''Bunu başaramazsam siyaseti bırakırım''
CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç, AKP iktidarını ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı eleştirerek, Erdoğan'ın Atatürk ve Alevi düşmanı olduğunu söyledi.

CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç Amasya Milletvekili Ramis Topal ile birlikte Amasya'ya çıkarma yaptı. Kamer Genç ve Ramis Topal'a halkın ilgisi ise yoğundu. Adeta Cumhurbaşkanı gibi karşılanan Kamer Genç, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin kendisi için önemli olduğunu söyledi. Cumhurbaşkanlığı adaylığı için 20 Milletvekilinin imzası gerektiğini belirten Genç, "Bunu başaramazsam siyaseti bırakacağım. Bu benim meclisteki son dönemim" dedi.

CHP Amasya Milletvekili Ramis Topal'ın davetlisi olarak Amasya'ya gelen CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç Cumhurbaşkanı gibi karşılandı. CHP Amasya Milletvekili Ramis Topal ile birlikte partisinin Gümüşhacıköy, Merzifon ve Suluova ilçe teşkilatlarının düzenlediği programa katılan Kamer Genç Cumhurbaşkanlığı'na aday olduğunu hatırlatarak, "Uzun yıllar sonra ilk defa Amasya'ya geliyorum. Mesai arkadaşım Sayın Ramis Topal'ın daveti üzerine geldiğim Amasya'da bana ve partimize olan ilgi beni şaşırttı. Milletvekili arkadaşım Sayın Ramis Topal meclis içerisinde en çok çalışan, halkla iç içe olan, seçim bölgesinin sorunlarını meclise taşıyan bir arkadaşımızdır. Kendisi meclisin en çalışkan isimlerinden biridir. Kendisini bu üstün gayretinden dolayı kutluyorum" dedi.

CHP Amasya Milletvekili Ramis Topal ile birlikte Gümüşhacıköy'de hayvan pazarı esnafını ve ilçe esnafını ziyaret eden, Merzifon İlçesinde Partililerle bir araya gelen, Kayadüzü beldesinde belde halkının sorunlarını dinleyen ve Suluova ilçe teşkilatının düzenlediği toplantıya katılan Kamer Genç burada AKP Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a yüklendi. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Atatürk devrimlerini yok etmeye çalıştıklarını iddia eden Genç, "11 yıllık bu siyasi iktidar yemek yediği kaba pisliyor. Bu devleti kuran devrimlere ihanet ediyorlar" dedi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı Alevi düşmanlığı yapmakla suçlayan CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç, Erdoğan'ın Suni İslam Devletini kurmayı amaçladığını söyledi. Ülkenin birlik ve beraberliğinin tehlike altında olduğunu ifade eden Genç, "Amerika Erdoğan'a 'Biz seni başa getireceğiz. Sende laik Türkiye Cumhuriyeti'ni yıkacaksın' dediler. Oda bugün Büyük Ortadoğu Projesinin eş başkanı olarak Amerika'nın verdiği talimatları tek tek yerine getiriyor" diye konuştu.

Başbakan Erdoğan'ın ülkeyi bölmek istediğini iddia eden Genç, gündemde olan başkanlık sistemine değindi. Türkiye'nin yaşanmaz bir duruma geldiğini belirten Genç, "Bir kişi demokrat olursa insana saygısı varsa, der mi ki 'Türkiye'de ben tek olacağım. Parlamentoyu ben tayin edeceğim. Meclisi ben feshedeceğim.' Bu hangi demokraside var? Hangi insana saygısı olan kişi de var? Tayyip tamamen bu halkı davar yerine koyuyor. 'Bu halk davardır. Ben istediğim gibi yöneteyim' diyor” dedi.

Terörist başı Abdullah Öcalan'ın "AKP benim sayemde iktidar oldu" açıklamalarına değinen Genç, Başbakan Erdoğan'ın oy almak uğruna ülkeye ihanet ettiğini söyledi.2014 yerel seçimleri, Cumhurbaşkanlığı seçimleri ve genel seçimlerde Erdoğan'ın partisinin oylarını yükseltmeyi amaçladığını ve bundan dolayı çözüm sürecinin başladığını iddia eden Genç, "Abdullah Öcalan ve Kuzey Irak ile temas halinde olan Erdoğan kaç gündür Abdullah Öcalan ve BDP'li vekillerin yaptığı açıklamaya cevap vermiyor. Demek ki burada söylenenler doğru, zaten doğru. Abdullah Öcalan açıklıyor. AK Parti iktidarı geldiği günden beri Türk Silahlı Kuvvetleri tamamen güçten düşürüldü. Yok edilmeye çalışıldı. Elindeki teknolojiler alındı.O dönem içinde bir sürü şehit verdik. O şehitler de Tayyip Erdoğan'ın beklentisi üzerine oldu. Niye oldu? Çünkü perde arkasında Tayyip Erdoğan bir takım sözler vermişti. İşte Kürtlerin oyunu aldı. Şimdi o olayların amacı da şu, ne kadar çok asker şehit olursa, güvenlik güçleri şehit olursa, halkta bir bıkkınlık meydana gelecek. 'Ne isterse verin' diyecekler. Bunları yapmak için yapıldı. Yapılan ihanet çok büyüktür” diye konuştu.

Ziyaretlerde konuşan CHP Amasya Milletvekili Ramis Topal ise Tunceli Milletvekili Kamer Genç'i Amasya'da misafir etmenin mutluluğu içerisinde olduklarını belirterek, "Kamer Genç ağabeyimiz uzun yıllardır siyasetin içerisinde. Bilgi ve tecrübeleri bizim için çok önemlidir. Meclisin renkli ismi olan Kamer Genç yaptığı çıkışlarla muhalefetin korkulu rüyası olmuştur" diye konuştu.(MUK)

Etiketler: ,
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com