Bunun adı polis devletidir

Bunun adı polis devletidir
CHP Genel Başkanı, özel güvenlik görevlilerinin statlardan geri çekilmesi ve 2014'te 3 seçim söylemleriyle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Giresun'daki programlarının ardından geldiği Trabzon'un Akçaabat ilçesindeki bir restoranda yemek yedi.

Yemeğin ardından restoranda bir grup öğrenci ile sohbet eden Kılıçdaroğlu, daha sonra basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

CHP liderine, Başbakan Erdoğan'ın "2014 yılında vatandaşın önüne 3 sandık gelebilir" yönünde açıklaması, özel güvenlik görevlilerinin statlardan geri çekilmesi ve Reyhanlı'daki saldırılar soruldu.

Kılıçdaroğlu, 2014'te 3 seçim söylemleriyle ilgili, "Tamamıyla bir ihtimal ama ben bu ihtimali gündemi değiştirmek için yapılmış bir açıklama olarak değerlendiriyorum" dedi.

"BUNUN ADI POLİS DEVLETİ"

Bir başka gazetecinin özel güvenlik görevlilerinin statlardan geri çekileceği yönündeki sorusu üzerine Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

"Polis devleti olmaya doğru Türkiye hızla ilerliyor. Üniversite öğrencilerini, akademisyenleri hapse atarsanız bunun adı polis devleti. Vatandaşların telefonunu dinleyip işlem yaparsanız bunun adı da polis devleti."

"IRAK'A DEMOKRASİ Mİ GELDİ?"

Kılıçdaroğlu, Reyhanlı'daki saldırılarla ilgili şunları kaydetti:

"Türkiye'nin Suriye politikası çok yanlış. Bütün komşularımızla barış içinde olmalıyız, kimseyi dışlamamalıyız. Suriye'de yaşananlar tam bir insanlık dramı. Suriye'deki olayları yatıştırmak, demokrasinin gelmesi için daha fazla işbirliği sağlamalıyız. Dünyanın hiçbir ülkesine silahla demokrasi girmez. Irak'a Amerika girdi, demokrasi mi geldi "(MUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com