"Bunun hesabını Erdoğan'dan soracağım"

"Bunun hesabını Erdoğan'dan soracağım"
CHP milletvekili Kamer Genç çok sert açıklmalarda bulundu.
Başbakan Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın Japonya günündeki resepsiyonda konuşmasına tepki göstermiş, "hangi sıfatla burda konuşuyorsunuz" demişti. Emine Erdoğan'ın korumaları da Kamer Genç'in üzernie yürümüştü. Bu olanlardan sonra Başbakan Erdoğan Kamer Genç'e dava açmıştı. 
 
CHP milletvekili Kamer Genç Erdoğan'ın kendisini mahkemeye vermesine yönelik açıklamalarda bulundu. " Ben sadece Emine Erdoğan'a "hangi sıfatla konuşuyorsunuz" dedim. Recep Tayyip Erdoğan bunu söyledim diye hakkımda suç duyurusunda bulunuyor. Sonrada insanlara 'Kamer Genç Emine Erdoğan'a sövdü diyor. Ben bunun hesabını hem Tayyip'ten hem de bana bu tuzağı kuranlardan soracağım" dedi.
 
Kamer konuşmasında küfür olmadığını, ancak Erdoğan'ın kamuoyuna sanki küfür edilmiş gibi bir hava oluşturmaya çalıştığını belirrterek "Hepsini istismar ediyor.Emine hanım konuşurken ben seyrettim. Ben Emine hanım'ın üzerine yürümedim sadece "hangi sıfatla konuşuyorsun" dedim. Türkiye Cumhuriyeti'ni temsil etme yetkisi bulunmayan bir kişinin orada konuşması hukuksuzluk ve saygısızlıktır. Ben sadece bu saygısızlığı durdurmak istedim. Tayyip Erdoğan'la, Abdullah Gül'le ve AKP iktidarıyla söylediğim binlerce yolsuzlukla ilgili bir tane sözümü söylemiyorsunuz, ben orada Emine Erdoğan konuşurken hangi sıfatla konuşuyorsunuz dediğim diye kıyameti kopartıyorsunuz. Bu devlette hepimiz yaşıyoruz. Bakın bu tür olaylar saltanatlıkta ve krallıkta bu var. Kral gitmediği yere karısını gönderirken kendi adına konuşur. Ama Türkiye Cumhuriyeti bir hukuk devletidir. Dolayısıyla kendi karısını gönderip oraya konuşturamaz. Resmi toplantılarda hiçbir cumhurbaşkanı hiçbir başbakan veya bakanın karısı T.C devletini temsil edemez artık bunu anlayın." dedi. (BCE)
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com