"Burada suç işlenmiştir"

"Burada suç işlenmiştir"
Büyük Birlik Partisi (BBP) Eskişehir İl Başkanı Ahmet Namık Akdoğan, Tepebaşı Belediyesi sergi salonunda sergilenen resim ile ilgili

Büyük Birlik Partisi (BBP) Eskişehir İl Başkanı Ahmet Namık Akdoğan, Tepebaşı Belediyesi sergi salonunda sergilenen resim ile ilgili Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.
Eskişehir Adliyesi önünde açıklama yapan Akdoğan, İnsanların istediği gibi düşünebileceğini, yaşayabileceğini ve konuşabileceğini; ancak asla başkalarının kişilik haklarına, inançlarına, görüşlerine karşı hakaret edemeyeceğini, küfür edemeyeceğini söyledi.
Söz konusu fotoğraflarla İslam'a, Müslümanlara, camilere ve dindar insanların giyim kumaşlarına saldırıldığını belirten Akdoğan, 'Değerlere yönelik aşağılık saldırılarda bulunmak kimsenin haddi değil. Bu sergiyi organize eden kişi veya örgütleri, bunlara yardımcı olanları kınıyoruz. İnsanların dini inançlarına ve yaşam tarzlarına karşı müdahalede bulunmak, onları küçük düşürücü hareketlerde bulunmak suçtur. Burada suç işlenmiştir. BBP olarak suç işleyenleri, yardımcı olanlar için cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulunduk. Hukuk nezdinde gerekenin yapılmasını istiyoruz. '
Eskişehir'de bir grup Üniversite öğrencisi, 'ucube sergi'nin açıldığı Tepebaşı Belediyesi önünde, sergiyi açanları ve belediye yetkililerini protesto etti. Gençler, belediye binası önüne siyah çelenk bıraktı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com