Burak, Güneş'e Duacı

Burak, Güneş'e Duacı
Trabzonspor'un 14 golle en golcü oyuncusu olan Burak Yılmaz, Trabzonspor'da şampiyonluk görmek istediğini, sonrasında Avrupa'ya gitme isteğinin olduğunu söyledi...

Burak Yılmaz, Trabzonspor Dergisi'nin Nisan ayı sayısında yer alan röportajında, Trabzonspor'da hem değişim hem de gelişim gösterdiğini belirterek, "Bu değişim ve gelişimimi tamamlamak, burada bir şampiyonluk görmek istiyorum. Sonrasında ise gidebilirsem Avrupa'ya gitmek amacındayım. Ama eğer Avrupa'ya gidemezsem, futbol hayatımı Trabzonspor'da tamamlamak istiyorum" dedi.

Trabzonspor'a geldikten sonra hayatının değiştiğini anlatan Burak Yılmaz, şöyle devam etti:

"Bunda en büyük etken hocam, yardımcıları ve takım arkadaşlarım oldu. Burada mükemmel bir ortam var. Herkes birbirine yakın yaşlarda. Herkes çok yetenekli oyuncu. Bu da takıma ve bana çok iyi yansıyor. Trabzonspor birbirinden farklı özellikleri olan çok kaliteli oyunculara sahip ve ben de performansımı sürekli üst seviyede tutmak zorundayım. Şehri ve insanları çok seviyorum. Ama sonuçta en önemlisi Şenol Güneş faktörü. Allah ondan razı olsun. Benim Trabzonspor'da kötü oynadığım maçlar olmadı mı? Oldu, ama o beni başka yerlerdeki gibi silip, bir kenara atmadı. Bazen kızarak, bazen bağırarak, bazen çok sert konuşarak ama her zaman arkamda durarak beni kazanmaya çalıştı. Ben çok sert konuştuğu zamanlarda bile onun beni sevdiğini ve kazanmaya çalıştığını hissediyordum."

Burak Yılmaz, Şenol Güneş'in herkesin bildiği gibi bir öğretmen, yani bir eğitimci ve öğretici olduğunu vurgulayarak, "Bir kere oyuncuyu kazanmaya çalışıyor. Bizi hep biraz daha ileriye götürebilmenin peşinde. Geçen sezondan bu yana ne değişti derseniz, biraz daha kanat oyuncusu gibi oynuyordum, bu sezon ise daha çok Umut'a yakın, tamamlayıcı forvet gibi oynamamı istedi. Taktik anlamda bu değişiklik söz konusu ve dolayısıyla daha fazla gol atabiliyorum. Hoca oyuncularıyla sürekli konuşan, onlara bir şeyler anlatan birisi değil aslında. Ama hareketleriyle, davranışlarıyla, verdiği taktiklerle size güven veriyor, arkanızda olduğunu hissettiriyor" diye konuştu.

"TEK DÜŞÜNCEM AYAKTA KALMAK VE FUTBOL OYNAMAK"
Burak, "Kendini yere atıyor" suçlamasının kaynağı Beşiktaş'ta oynarken Konyaspor'a elle attığın golle başladı. Sonrasında hakemi kandırmak için kendisini bilerek yere atan oyuncular sınıfında değerlendirilmeye başlandın. Bu konuda neler söylersin" biçimindeki bir soru üzerine, "Ben de bazen ailem ve arkadaşlarımla konuştuğum zaman bunu söylüyorum. Konyaspor maçında topu elimle kontrol edip golü attıktan sonra en büyük hatam, yaptığım yanlışı bile bile Konyaspor taraftarından, hatta tüm futbol camiasından özür dilemememdir. Ama golden sonra hakeme gidip 'Hocam golü elle attım' dememi beklemek ne kadar gerçekçi olurdu bilemiyorum. Çünkü o zaman 20 yaşındaydım ve büyük bir camiaya yeni gelip, ilk golümü atmıştım. Ama sonrasında bu hatadan dolayı özür dileyebilirdim. İşte bu hatadan sonra insanların bana bakışı çok değişti. Sonrasında çok daha iyi maçlar oynadım ama ayağımın en ufak bir tökezlemesinde yine o olay karşıma çıktı. Bence de insanların bana bakış açısı Konyaspor maçından sonra değişti" yanıtını verdi.

Golcü oyuncu, kendisine yapılan eleştirilere karşı hep ayakta kalmasına ilişkin soruya, "Eleştiriler her zaman oluyor ama onlara takılıp kalmıyorum. Eskiden yaşanmış, benim de eleştirdiğim birkaç olayı şimdiye taşımak ve hep böyleymiş gibi göstermek haksızlık bence. Bana faul yapılmadan yere düşmüyorum. Tek düşüncem ayakta kalmak ve futbol oynamak. Bunu herkes görüyor. Futbolla alakalı bazı görüşlerimin değiştiği de doğru. Doğru bildiğim bazı şeylerin yanlış olduğunu yavaş yavaş öğreniyorum. Hem yaşadığım tecrübeler hem de hocalarımın ve arkadaşlarımın öğrenmeme yardımcı oluyor. Bu değişiklikler inşallah bundan sonra da olumlu yönde devam edecek" dedi.

"GOL KRALLIĞI HEDEFİM YOK"
Gol krallığı hedefinin olmadığına işaret eden Burak Yılmaz, "Açıkçası böyle bir hedefim yok. Çünkü direkt santrfor oynayan bir oyuncu değilim. Ama elbette atabildiğim kadar gol atmak ve takımımın başarısına gollerimle de katkıda bulunmak istiyorum" diye konuştu.

Beşiktaş maçında burnu kırılmasına karşın son dakikaya kadar mücadele ederek galibiyet golünü atan Burak Yılmaz, "Sivok ile girdiğim ikili mücadelede aldığım darbe sonrası yanıma gelen doktora burnumun kırıldığını söyledim. Ancak maçı bırakamazdım. Yapılan tampon sonrası mücadeleye devam ettim. Ağrı ve acı vardı ama Beşiktaş maçı bizim için çok önemliydi, kırılma maçıydı. Mutlak kazanmamız gerekiyordu, son dakikalarda Allah bana nasip etti gol atmayı. Aldığımız üç puan her şeyden daha önemliydi" ifadesini kullandı.

Trabzon'da inanılmaz bir atmosferin bulunduğuna dikkati çeken Burak Yılmaz, "Taraftarlarımız sürekli yanımızda. Hangi stada gitsek onları görebiliyoruz. Büyük takımın, büyük camianın büyük taraftarları onlar" dedi.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com