Burak Özçivit'in yeni dizisi yayınlandı!

Burak Özçivit'in yeni dizisi yayınlandı!
Merakla beklenen Çalıkuşu dizisinin ilk görüntüleri yayınlandı.

Yakışıklı oyuncu Burak Özçivit ve Fahriye Evcen'in başrollerini paylaştığı Çalıkuşu dizisi'ne ait ilk görüntüler yayınlandı. Muhteşem Yüzyıl dizisinde Malkoçoğlu karakteri ile ününe ün katan ve genç kızların adeta yüreğini hop hop ettiren karizmatik ve yakışıklı oyuncu yeni sezon için Reşat Nuri Güntekin'in efsane romanı Çalıkuşu'nun dizi uyarlamasında başrol oynayacaktı. Ancak dizi ile alakalı  görüntüler henüz yayınlanmamıştı. Partner olarak yine dizi ve sinema dünyasının en başarılı kadın yıldızlarından Fahriye Evcen eşlik edecek yakışıklı yıldıza.

TIMS Productions, yapımcılığında eylül ayında ekrana gelecek olan dizinin yönetmenliğini Çağan Irmak ve Doğan Ümit Karaca yapıyor. Oldukça iddialı sayılan dizinin senaryosunu ise Sevgi Yılmaz'ın yazdığı Çalıkuşu, Kanal D ekranında seyircisiyle buluşacak. Türk edebiyatının en çok okunan romanlarından Reşat Nuri Güntekin'in ölümsüz eseri Çalıkuşu Burak Özçivit ve Fahriye Evcen ile hayat bulacak. Dizinin oyuncu kadrosunda ise şu isimler var:

Fahriye Evcen (Feride), Burak Özçivit (Kamran), Mehmet Özgür (Seyfettin), Elif İskender (Besime), Deniz Celiloğlu (Selim), Begüm Kütük (Neriman), Ebru Helvacıoğlu (Necmiye), Pınar Çağlar Gençtürk (Münevver), Alptekin Serdengeçti (Levent), Güneş Hayat (Gülmisal Kalfa), Hülya Gülşen Irmak (Dilber Kalfa), Elif Sümbül (Sütlü Nuriye), Su Kutlu (Mişel), Ege Kökenli (Mari), Aslı İçözü (Sör Aleksi), Makbule Meyzinoğlu (Sör Matild), Ferhan Şensoy (Kristiyan Valez), Aliye Mutlu (Katina), Serkan Bilgi (Çarşaf Maruf), Esra Kılıç (Felike), Nesli Yılmaz (Nebibe), Sahra Verer (Nadide), Nurcan Şirin (Muzaffer), Erol Aydın (Arabacı Cumali), Zuhal Yunga (Sör Süperiyör), Melissa Giz Cengiz (Feride 1.Dönem), Ceren Arslan (Necmiye 1.Dönem), Tarık Bayrak (Kamran 1.Dönem)

SABIR VE UMUT DERSİDİR ÇALIKUŞU

Hikayenin kısa özeti: "Yeni başlayanlar için sabır ve umut dersleridir Çalıkuşu. Yola henüz çıkanlar, bilinmeyene yolculuk edenler için cesaret, katlanma ve dayanma kudretidir. Aşığın boğazındaki yumru… Tamamlanamamışlık ve eksiklik hissidir aynı zamanda. Aidiyet üzerinedir. Parçalanma, kendini bulma ve sonunda "bir" olma üzerinedir. Nihayet kavuşmak hakkındadır hikaye… Çok küçükken anne ve babasız kalmış bir çocuğun büyüme; hayatı ve kendini tanıma hikayesidir Çalıkuşu. Kalbi kırılıp da yollara düşen küçücük Feride'nin serüveniyle birlikte bir ülkenin tarihine de tanıklık ederiz. Büyük toplumsal dönüşümlerin, ilke ve inkılâpların henüz gerçekleşmeye başladığı bir dönemde geçer hikaye. Ne geleneksel ne modern zamanlar… Ne tam eski ne tam yeni… Arada, sancılı yıllar… Tıpkı kalbiyle aklı arasında kalmış, ne tam bir kadın ne tam bir çocuk… Çocuk kadın Feride gibi… Yeni bir ülke inşa edilirken bu çocuk kadın da kendini küllerinden yeniden inşa eder…

Bir yol, yolculuk hikayesidir Çalıkuşu. Feride, Anadolu'nun hangi ücra köşesini adımlarsa adımlasın tüm yollar aşka; Kâmran'a çıkar sonunda." (AAE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com