Burak ve Olcan'da son durum!

Burak ve Olcan'da son durum!
Trabzonspor Kulübü Doktoru Hakan Ayvaz, Beşiktaş maçı öncesi konuştu.

Trabzonspor Kulübü Doktoru Hakan Ayaz, Beşiktaş maçı öncesi sakat futbolcularla ilgili açıklama yaptı. Milli Takım kampından sakat dönen Burak ve Olcan'ın Beşiktaş maçında büyük ihtimalle forma giyebilecekleri belirtildi. Marek Cech'in ise Beşiktaş karşısında forma giymesinin zor olduğu ifade edildi.

BURAK BEŞİKTAŞ MAÇINA YETİŞTİRİLMEYE ÇALIŞILIYOR

Trabzonspor Kulüp Doktoru Hakan Ayaz, Burak Yılmaz'ın pazartesi günü Bursa'da yapılan Milli Takım antrenmanında Tolga ile çarpıştığını belirterek, "Burak, dizine aldığı darbeyle sakatlanmıştı. Orada yapılan kontrolleri ve çekilen MR'ının verilerine göre sol diz iç yan bağı yapışma yerinde hafif ödem olduğu tespit edilmiş ve bu doğrultuda kulübümüze bilgi verilmiştir. Salı günkü antrenmana ağrıları nedeniyle katılamayan Burak, çarşamba günkü maçta ise ikinci yarıda görev almıştır. Burak'ın maç sonrası perşembe günü Trabzon'a geldiğinde ağrılarının artması üzerine yapılan kontrollerinde sol diz iç yan bağında zorlamanın olduğu tespit edilmiş, acil tedavisine başlanmış ve Beşiktaş maçına yetiştirilmeye çalışılmaktadır" dedi.

Trabzonspor'un Milli Takım'a gönderdiği diğer isim olan Olcan Adın'ın ise Mersin İdmanyurdu maçında aldığı darbe sonucu sağ ayak bileğinde hafif şişlik ve ödem meydana geldiğini vurgulayan Ayaz, "Maç sonrası gittiği milli takımda ise yapılan her iki antrenmanı da tamamlayarak Slovakya karşısında forma giyebilmiştir. Perşembe günü Trabzon'a geldiğinde ağrılarının devam ettiğini belirten Olcan'ın yapılan kontrollerinde ciddi bir sorununun olmadığı, fakat hafif ödem ve şişliğin devam ettiği tespit edilmiştir. Bu yönde acil tedavisine başlanılan oyuncumuzun Beşiktaş maçına kadar hazır hale getirilmesi planlanmaktadır" ifadesini kullandı.

CECH'İN BEŞİKTAŞ'A YETİŞMESİ ZOR

Dr. Hakan Ayaz, Cech'in sakatlığıyla ilgili de şunları söyledi:

"Slovak milli oyuncumuz Marek Cech de ise PSV Eindhoven ile deplasmanda oynanan karşılaşmada göğsüne aldığı darbe sonucu kaburga kemik ve kaslarında ödem meydana gelmiştir. Cech ağrılarının oynayabilecek seviyede olduğunu ifade etmesi üzerine Mersin İdmanyurdu maçında görev almıştır. Mersin İdmanyurdu maçı sonrası milli takım kampına giden oyuncumuz buradaki idmanlara da katılmış ve Türkiye karşısında kısa süreli forma giymiştir. Perşembe günü Trabzon'a döndüğünde ağrılarının arttığını bildiren Cech, bu nedenle takımla yapılan idmanda yer alamamıştır. Beşiktaş maçına yetiştirilmesi zor görünen Cech'in tedavisi devam etmektedir."

Hakan Ayaz diğer sakat futbolcularla ilgili de, "Mustafa Yumlu'nun, çarşamba günü yapılan idmanın sonunda ağrısı olduğunu ifade etmesi üzerine sol alt baldırında zorlanmaya bağlı adale sertliği tespit edilmiştir. Tedbir amaçlı perşembe günkü antrenmanda düz koşu yapan Mustafa'nın tedavisi sürmekte ve pazar günkü Beşiktaş maçına yetiştirilmesine çalışılmaktadır. Ayrıca Volkan ve Giray başta olmak üzere bazı oyuncularda da yoğun müsabaka trafiği nedeniyle hafif sakatlık problemleri bulunmakta ancak bu oyuncuların sakatlıklarının şu an itibariyle idman ya da müsabaka yapmayı engelleyecek durumda olmadığı görülmektedir" diye konuştu.

İSTANBUL SEYAHATİ YARIN

Trabzonspor pazar günü oynayacağı Beşiktaş maçı için yarın İstanbul'a gidecek. Bordo - mavililer, sabah Mehmet Ali Yılmaz tesisleri'nde yapacakları ter idmanının ardından saat 14.30'da THY'nin tarifeli uçağıyla Trabzon'dan İstanbul'a gidecek ve maç saatini beklemeye başlayacak. (EMK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com