Burhan Kuzu'dan itiraf niteliğinde Tweet'ler

Burhan Kuzu'dan itiraf niteliğinde Tweet'ler
TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı ve AKP İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Burhan Kuzu, Twitter hesabından dün gece yolsuzluk operasyonuna dair değerlendirmelerde bulundu.

Burhan Kuzu'nun, " Adama sorarlar 11 yıldır neredeydiniz?11 yıldır Ak Parti iktidarda bu yolsuzluklar son aylarda mı oldu? Kullanmak şimdi mi işinize geldi? Tweet'i Twitter'da gecenin olayı oldu.

Operasyonun zamanlamasına dikkat çekmek isterken, yapılan yolsuzlukların yeni olmadığını yazan Kuzu, şaşırttı.

Kuzu'nun Tweet'ini okuyan sosyal medya kullanıcıları, 'İtiraf mı? Eleştiri mi?' sorusunu sordu. Burhan Kuzu'nun, AKP'yi savunacağım derken yazdıkları adeta rüşvet ve yolsuzluğun itirafı oldu.

İşte Burhan Kuzu'nun geceye damgasını vuran iletileri:

* Mahkemeler, suçlu kim olursa olsun yakasına elbette ki yapışsın; ancak yolsuzlukları bahane ederek kimse milli iradeyi vesayet altına almasın.
 
* Adama sorarlar 11 yıldır neredeydiniz?11 yıldır Ak Parti iktidarda bu yolsuzluklar son aylarda mı oldu? Kullanmak şimdi mi işinize geldi?
 
* Hep diyorum yanlış yapanı asla savunmam; ancak bu tür operasyonlar dürüstlük adına değil tuzak adına yapılıyor. Menfaat gerektirirse kapatırlar
 
* Eldeki kozlarla ve biriktirdiğin kirli tezgâhlarla iktidarı tehdit edeceksin; ancak Başbakan geri adım atmayınca operasyonu erkene alacaksın!
 
* Olup bitenler gelecekteki üç seçime yönelik operasyonlardır; yoksa amaç milletin malını ve hazinesini korumak değildir. Zaten milleti üzen bu. 
 
* Hedef önce Erdoğan'sız, sonra Ak Partisiz bir Türkiye. Önce Gezi olayları sonuç vermeyince dış aktörler ve destekçileri bu yola gittiler.
 
* Tayyip Erdoğan'ı etkisizleştirip siyaset dışına itmeyi planlayanlar, yolsuzluğu Hükümetin yumuşak karnı olarak görmüş, o noktaya çalışmıştır.
 
* Son operasyon göstermiştir ki, böylesine işi sadece tongaya düşürmek olan bir oluşumun bulunduğu yerde kimse güvencede değil demektir.
 
* Bu operasyonu yapanlara sormak lazım: Sahi bu operasyonun hedefi temiz devlet, temiz toplum mudur? Peki o zaman neden bugüne kadar beklediniz?
 
* Amerika İran'a ambargo koydu; bu ambargoyu Almanya ve Fransa deldi ve köşeyi döndü. Türkiye Halk Bankası yoluyla bunu yaptı zılgıtı yedi!!!!!
 
* Şunu herkes bilsin ki, iktidar Partisi yolsuzluğa gerçekten bulaşan kim varsa gözünün yaşına bakmadan kulağından tutar ve yargıya teslim eder

(DSE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com