"Burnunuzdan fitil fitil getireceğiz"

"Burnunuzdan fitil fitil getireceğiz"
Koç, "Sizin yediğiniz haramların cezasını öbür dünyaya bırakmayacağız,halkın önünde burnunuzdan fitil fitil getireceğiz" diye konuştu.

Hükümetin dosyaları karartma noktasına geldiğini ifade eden Koç, “Bu konuda bilgi ve duyumlarımız var” diye konuştu.

Koç, “Uyarıyoruz, bu dosyaları içeriğine ahlaksız girişimlerle müdahale edilmesin, buna kimse yeltenmesin. Adalet Bakanı sakın ha sakın böylesi bir girişimin tetikçisi olmasın” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Haluk Koç, Başbakan’a ve oğluna ulaşabilecek bazı belge, ifade ve ilişkilerin deşifre edilmesi ihtimaline karşı, Adalet Bakanı’nın devreye gireceği iddiasını gündeme getirdi. Koç, “Uyarıyoruz, bu dosyaları içeriğine ahlaksız girişimlerle müdahale edilmesin, buna kimse yeltenmesin. Adalet Bakanı sakın ha sakın böylesi bir girişimin tetikçisi olmasın” dedi.

Koç, parti Genel Merkezinde düzenlediği basın toplantısında, yürütülmekte olan “rüşvet ve yolsuzluk” operasyonu ile ilgili olarak tüm kamuoyunun ve milletin bilgisine bazı çok güçlü duyum ve bilgileri iletmek istediğini söyledi. “Soruşturma konuları ile ilgili olarak Başbakan’ın özel talimatıyla Adalet Bakanının bazı bilgi ve belgelere müdahale edeceği bilgisi”nin kendilerine ulaştığını ifade eden Koç, “Yürütülen ve her türlü iktidar baskısı ile karartılmaya çalışılan büyük yolsuzluk ve rüşvet olayları çerçevesinde Başbakan’a ve oğluna ulaşabilecek bazı belge, ifade ve ilişkilerin deşifre edilmesi ihtimaline karşı, Başbakan’ın özel gayretler içine girdiği duyumlarımız arasındadır” dedi. Bu bağlamda Adalet Bakanı’nın Başbakan’ın bilgisi, yönlendirmesi ve görevlendirmesi ile harekete geçmesinin soruşturmanın sağlıklı bir zeminde yürümesini engelleyeceğini belirten Koç, şöyle devam etti:

“Buradan Sayın Bakan’a açık, anlaşılabilir, tevil edilemeyecek bir çağrıyı kamuoyu huzurunda yapıyorum; sakın bu tür bir gayret içinde olup iktidar gücünü, yolsuzlukları kapatmak, örtmek için kullanmayın. Polisleri görevden aldınız. Anayasaya, savcılara müdahale ediyorsunuz. CMUK’a açıkça aykırı bir şekilde, yönetmelik değişikliğine giderek soruşturmalarda, hırsıza önceden haber vermenin yolunu açtınız. Şimdi dosyaların içeriğine müdahale etme ve karartma aşamasına geldiniz. Böylesi bir girişim Yüce Divanlık bir suçtur ve bu büyük rüşvet dosyasını imha girişimidir.

Başbakan’ın panik içinde meydan meydan bağırması, konuyu saptırmaya çalışması, pisliğin, rüşvetin kendisine ve birinci derece yakınlarına ulaşmasını engellemeye çalışmasından kaynaklandığı açıktır. Başbakan’ın hırsızlığa mazaret aramak için uydurdukları bir ayakkabı kutusunu bile doldurmamaktadır. Yaşananlar karşısında bir siyasi vidanjörün pislik kuyusunu kamufle etmesini engellemek zorundayız. Uyarıyoruz, bu dosyaları içeriğine ahlaksız girişimlerle müdahale edilmesin, buna kimse yeltenmesin. Adalet Bakanı sakın ha sakın böylesi bir girişimin tetikçisi olmasın.”(MUE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com