"Bürokrasi yol gösterici olmalı"

"Bürokrasi yol gösterici olmalı"
Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası (KÜTSO) Meclis üyesi ve Kütahya Genç İşadamları (KÜGİAD) Yönetim Kurulu üyesi Göksel Özçınar, yerli girişimcilerin önünün açılması için bürokrasinin yol gösterici ve kolaylaştırıcı bir tutum içinde olması gerektiğini savun

Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası (KÜTSO) Meclis üyesi ve Kütahya Genç İşadamları (KÜGİAD) Yönetim Kurulu üyesi Göksel Özçınar, yerli girişimcilerin önünün açılması için bürokrasinin yol gösterici ve kolaylaştırıcı bir tutum içinde olması gerektiğini savundu.
Maliye Bakanlığı yetkilileriyle görüşen Özçınar, yapılan görüşmede Türkiye'nin geleceği, mali yatırımlar ve istihdam teşvikleri üzerinde durulduğunu ifade ederek; 'Maliye Bakanı Başdanışmanı Süleyman Şemdinoğlu ile yaptığımız görüşmede Türkiye içerisindeki yerli yatırımcıların önünün açılması gerektiğini dile getirdik. Yerli yatırımcıların önünün açılması için bürokrasinin her türlü konuda yol gösterici ve işlevi kolaylaştırıcı olmaları konusunda görüş alışverişinde bulunduk.' dedi.
Maliye Bakanı Başdanışmanı Süleyman Şemdinoğlu ise ziyarette; 'Geride kalan yaz aylarında Sayın Bakanımız ve şahsım birlikte olduğumuz genç işadamlarından çok olumlu bir şekilde etkilendik. Bu olumlu havanın devamının sağlanması gerekiyor. Ayrıca Kütahya Türkiye'nin çok güzel bir şehirlerinden birisidir.' ifade etti.
Ziyaret heyetinde bulunan KÜGİAD Başkanvekili Mimar Mustafa Aktaş ise Başdanışman Şemdinoğlu'nu Kütahya'ya davet ederek; 'Sizi ve personelinizi Kütahyamızda ağırlamaktan mutluluk duyarız.' dedi. Şemdinoğlu ziyaretinin ardından temaslara devam eden Kütahya heyeti sırasıyla Maliye Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Seyit Ahmet Baş ve Gelirler Politikası Genel Müdür Vekili Ünal Tayyan'a birer ziyaret gerçekleştirdi. Yapılan ziyaretlerde Kütahya hatırası olarak birer çini tabak hediye edildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com