Burs alan öğrenciler fişlendi mi?

Burs alan öğrenciler fişlendi mi?
CHP Erzincan Milletvekili Muharrem Işık, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a, “Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği'nden burs alan öğrencilerin fişlendiği iddiası doğru mudur?” diye sordu.

CHP Erzincan Milletvekili Muharrem Işık, TBMM Başkanlığı’na, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın yanıtlaması istemiyle soru önergesi verdi. Işık, şu soruları yöneltti:

“Söz konusu derneğe bağışta bulunan veya burs veren kişi ve kuruluşları yıldırmak amacıyla herhangi bir baskı yapılmış mıdır?
Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği'nin 23 yıldan bugüne kadar burs alan öğrencilerin kayıtlarının istenmesinin amacı nedir?
Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği'nin Batman, Uşak ve Sinop gibi bazı illerimizde öğrenci yurtları açma girişimleri neden engellenmiştir?
Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği'nden burs alan öğrencilerin kamuda görev almalarının engellendiği yönündeki iddialar konusunda bir soruşturma açılmış mıdır? Açılmamışsa bu konunun araştırılması yönünde bir çabanız olacak mıdır?
Bu dernek ile aynı amaçla faaliyet gösteren dernek, vakıf veya kuruluşlardan burs verdikleri öğrenciler ile ilgili bilgi veya belgeler istenmiş midir? İstenmiş ise bu dernek, vakıf ve kuruluşlar hangileridir? İstenmemiş ise neden istenmemiştir?” (NSK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com