Burs dağıtımında torpil iddiası

Burs dağıtımında torpil iddiası
Abant İzzet Baysal Üniversitesi'nde, Kredi Yurtlar Kurumu'nun burs dağıtımında torpil yapıldığı iddia edildi. Yoksul öğrencilere verilmesi gereken bursu alanlar arasında üniversite yöneticisinin kızı da yer aldı.

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) her yıl üniversite öğrencilerine burs ve kredi dağıtıyor. Kurum, öğrenci kredilerini geri ödemeli, bursları ise karşılıksız dağıtıyor.
 
Burs verilecek öğrencilerde aranacak şartlar ve özellikler kurumun yönetmeliğinde açıkça belirlenmiş durumda. Bu yönetmelikte öncelik öğrencinin maddi ihtiyacına verilmiş. Oysa Abant İzzet Baysal Üniversitesi'nden, (AİBÜ) burs verilenlerden biri üniversitenin üst düzey yöneticilerinden Sosyal Bilimler Enstitüsü'nün Müdür Prof. Dr. Mustafa Keskin'in kızı Esra Keskin.
 
HANGİ KRİTER ESAS ALINDI?
 
Burs verilecek öğrenciler fakültelerde belirleniyor ve rektörlük aracılığıyla Kredi ve Yurtlar Kurumu'na gönderiliyor.
 
Öğretim elemanı şu soruları soruyor:
 
''AİBÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde bu işin sorumlusu Fakülte Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Tarık Vural (aynı zamanda Maliye Bölüm Başkanı), hangi kriterlere göre Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Mustafa Keskin'in kızına burs tahsisini uygun görerek Rektörlük makamına sunmuştur? Rektörlük makamı bu listede hiçbir incelemede bulunmadan nasıl KYK'ya göndermiştir?''
 
Haberin tamamı Yurt gazetesinde…

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com