'Bursa Tek Rakibimiz' !

'Bursa Tek Rakibimiz' !
Trabzonspor'un hocası Şenol Güneş, şampiyonluk yolunda en çok Timsah'tan çekiniyor...

Taraftar desteğine ihtiyaçları olduğunu ifade eden Güneş, “Rakip takım hakkında atılan sloganları doğru bulmuyorum. Sadece kendi takımını destekleyen bir taraftar görmek istiyorum. Taraftar oyuncunun coskusunu yükseltiyor” dedi.

“En güçlü ve tehlikeli takım Bursa.. Kadroları çok iyi. Gayet iyi gidiyorlar. Kayseri zorlanır, F.Bahçe ve Beşiktaş yarışta, G.Saray ise yukarı çıkabilir.”

TRABZONSPOR Teknik Direktörü Şenol Güneş, şampiyonluk yolunda en çok Bursaspor'dan çekindiğini söyledi. Dün bir basın toplantısı düzenleyen tecrübeli hoca Trabzonspor ile ilgili merak edilen tüm sorulara yanıt verirken, birbirinden çarpıcı açıklamalar yaptı.. İşte Güneş'in açıklamalarından öne çıkanlar...

“ŞAMPİYONLUK sözünü herkes konuşabilir ama benim gündeminde Buca maçı var. Bir hava fişeği attın mı bir anlık aydınlık olur. Biz Trabzonspor'un devamlı aydınlanmasını istiyoruz.”

“BİZİMKİSİ uzun bir yol hikâyesi. Bu yolculukta herkes önemli. Zaman zaman sıkıntılar olacak. Sorunları nasıl çözdüğünüz önemli. Engelleri aşmak için bir bütün olunmalıdır. Ama işi yürüten oyuncular ve bütün başarı onların.”

'1960'I HATIRLAMAM'

“ÖNCE düşmemeye oynayacaksın. Trabzon şu an ilk 5 için avantaj yakaladı. Buradan aşağı düşmeyiz. Sonra ilk 3, arkasından da 1. olmak için uğraşacağız.”

“ŞAMPİYONLUK yolunda ligde en güçlü ve tehlikeli takım Bursaspor. Gayet iyi gidiyorlar. Kadrosu iyi. Düşüşteydiler, toparladılar. Kayserispor iyi bir çıkış yaptı ama zorlanabilir. F.Bahçe ve Beşiktaş'ın yarışta olduğunu, G.Saray'ın da yukarı çıkabileceğini düşünüyorum.”

(SCHUSTER'İN “Türkiye'de 1960'ların futbolu oynanıyor” demeciyle ilgili olarak) “Kaybettiği bir maçtan sonra gereksiz bir beyanattı. Sinirlendiği zaman küfür yerine onu kullandı. Anlamsız bir ifade. Ben o zaman 8 yaşındayım, mahalle arasında oynuyorum. Yanlış yaptığının farkında, üzülmüştür. İyi giderken, birden düşünce çok akıllı düşünemedi.”

“HÂLÂ Teofilo'nun geri gelmesini bekliyoruz. Ama gelmezse de yapacak bir şey yok. Kimse vazgeçilmez değil. Jaja ve Burak tipik bir santrfor değil. Tamamlayıcı olabiliyorlar. O mevkide boşluk var. Çözüm olarak transferi düşünüyorum.”

“F.BAHÇE, G.Saray ve Beşiktaş'ı yenmekle şampiyon olunmuyor. 3 Büyükler'in kötü oynaması Türk futbolunu batırmaz.”

“FATİH Tekke'nin sıkıntıları oldu. Bu kendinden, Schuster'den ya da kulüpten kaynaklanıyor. Ben her zaman oynamasından yanayım.”

'ELEŞTİRİ BENİ ETKİLEMİYOR'

Eleştiriden çok övgüden korktuğunu vurgulayan Şenol Güneş, “Övgünün önüne geçemezsiniz. Eleştirilerde haklılık ve haksızlıklar var. Bunlar doğal. Geçmişte bana fazla inananlar 'Haklıydım' deyip geçmişte eleştirenlere saldırabilir. Bu doğru değil. Şahsıma yapılan eleştiriler beni etkilemiyor” diye konuştu.

'Barça gibi oynayabiliriz'

Şenol Güneş, kendilerinin de Barcelona gibi oynayabileceğini söyledi: “Altyapı antrenörüne 500 lira maaş veriyor ve 'Bana Messi gibi bir futbolcu yap' diyoruz. Böyle bir şey olabilir mi? Bir şeyler yapıyoruz ama tam doğru yapamıyoruz. Almanya tam yaptı, buna rağmen bocaladılar. Yaratıcı oyuncu eksikliği var. Bizdeki antrenörün yaptığı mucize.

BİZ de Barcelona gibi oynarız. Türk futbolcusunu aynı anlayışta yetiştirirseniz oynar. Almanya yaptığı yatırımın karşılığını aldı. Biz yatırım yapmadan almak istiyoruz. Barcelona'da 8 futbolcu, alt yapısından. Biz de kendi alt yapımızdan futbolcu çıkarmak istiyoruz. G.Saray çok yabancı transferi yaptı ama hepimizin suçu.“

FUTBOLCULAR MARKET AÇTI!

Trabzonsporlu futbolculardan Egemen Korkmaz, Serkan Balcı ve Tayfun Cora market açılışına katıldı. Akçaabat ilçesine bağlı Yıldızlı beldesindeki TOKİ Konutları'nda hizmete başlayan marketin açılış kurdelasını 3 yıldız kesti

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com