Bursa’da barınma evleri doldu

Bursa’da barınma evleri doldu
Bursa'da yoğun kar yağışı ile birlikte evsiz ve kimsesiz vatandaşlar Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin barınma evine akın etti.

Bursa'daki yoğun kar yağışı Bursa Büyükşehir Belediyesi barınma evinin tam kapasite dolmasına neden oldu. Belediyenin ücret almadan konaklama ve 3 öğün yemek hizmeti verirken, Kaymakamlık da barınma evinde kalanlara 50 liradan 300 liraya kadar aylık yardım yapıyor. Dondurucu soğuk sebebiyle tam kapasiteye ulaşan barınma evinde 165 kişi kalıyor.
 
Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin kapılarını 20 Kasım'da Ürünlü'de açan barınma evi, hava sıcaklıklarının düşmesiyle birlikte kimsesizlerin akınına uğradı. Her biri parçalanmış hayat hikayesine sahip evsiz ve kimsesiz vatandaşların her türlü ihtiyacını karşılayan merkezin mevcudu kısa sürede 165'e ulaştı.
 
Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin 13 yıldır sürdürdüğü barınma evi hizmeti, dışarıda kalan vatandaşlar içinsoğuk kış günlerini huzur içinde geçirebilecekleri bir yuva oldu. Barınma evinin konuklarına yemek ve konaklama hizmetinin yanı sıra kıyafet, 24 saat sıcak su, klimalı yatakhanelerde konaklama ve sürekli sağlıkkontrolü gibi imkanlarda sunuyor. 
 
Barınma evinde kalan yaşlıların hayat hikayeleri ise dikkat çekiyor. 4 dönemdir barınma evinde kaldığını belirten Dursun Yiğit, "Bursa Büyükşehir Belediyesine ne kadar çok teşekkür etsek azdır. Kış aylarında bizleri dışarıda kalmaktan kurtarıyor. 3 ögün yemeğimiz, sıcak suyumuz, sıcak odamız var. Burdan çıktığımda ise el işi ile uğraşıyorum. Azda olsa para kazanıyorum" dedi. (SAK)
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com