Bursa'da hamile kadını öldüren sanığa müebbet hapis

Bursa'da hamile kadını öldüren sanığa müebbet hapis
Bursa'nın Gürsu ilçesinde, Kasım 2010'da 4 aylık hamile kadını boğarak öldürdüğü ve 1,5 yaşındaki oğlunu da dereye attığı iddiasıyla tutuklu yargılanan sanık, ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

Cesedine ulaşılamayan küçük çocuğun dosyası ise mahkeme tarafından tefrik edildi.

Bursa 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın duruşmasında ''hamile olduğu bilinen kadını öldürmek'' suçundan iki kez ağırlaştırılmış müebbet hapis istemiyle yargılanan tutuklu sanık İhsan Ayan (23) son kez hakim karşısına çıktı.

Duruşmaya sanığın yakınları ile avukatı ve ölen kadının eşi Harun Algan, kardeşleri Mustafa ve Talet Akbulut katıldı.

Tutuklu sanık Ayan, son sözünde, ''Çok pişman ve üzgünüm. Çünkü bir cana kıydım. Yapmayacağım bir olay başıma geldi. Mahkemenin takdirine sığınıyorum'' dedi.

Mahkeme heyeti, tutuklu sanık İhsan Ayan'a ''hamile olduğu bilinen kadını öldürmek'' suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verdi. Heyet, ayrıca cesedine ulaşılamayan küçük Gökhan'ın dosyasının tefrik edilmesine karar vererek duruşmayı bitirdi.

Sanık ve maktul yakınları arısında gerginlik

Duruşma çıkışı sanık ve maktul yakınları arasında çıkan gerginliği polis güçlükle engelledi.

Öldürülen Leyla Algan'ın eşi Harun Algan, gazetecilere yaptığı açıklamada, mahkemenin kararına saygı duyduğunu ifade ederek, ''Yıllardır fabrikada işçi olarak çalışıyorum ve eşimin her türlü isteğini yerine getirdim. Olayın ardından çocuklarım yetiştirme yurduna verildi. Onlarla görüşemiyorum. Ben maddi ve manevi olarak bu olayın peşini bırakmayacağım'' diye konuştu.

Ölen kadının ağabeyleri Talet ve Mustafa Akbulut ise yaşanan cinayetin bir kişi tarafından işlenmiş olamayacağını öne sürerek, olaya karışan herkesin cezalandırılmasını istediler.

Cesedi bulunamayan küçük Gökhan'ın da hala yaşadığını iddia eden Mastafa Akbulut, ''Eğer Gökhan öldürülmüş olsaydı cesedi annesinin yanında olurdu. Biz Gökhan'ın yaşadığını düşünüyoruz. Umarım bir an önce bulunur'' dedi.

Bursa'nın Gürsu ilçesinde, Kasım 2010'da 4 aylık hamile 28 yaşındaki Leyla Algan dere yatağında boğularak öldürülmüş halde bulunmuş, dereye atıldığı iddia edilen 1,5 yaşındaki oğlu Gökhan'ın ise tüm aramalara rağmen izine rastlanamamıştı. Soruşturmayı derinleştiren jandarma ekipleri, ev sahibinin oğlu İhsan Ayan'ı gözaltına almıştı. Ayan, savcılıktaki ifadesinde, cinayeti işlediğini itiraf etmişti.(SNK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com