Bursa'dan Kütahya'ya kardeşlik köprüsü!

Bursa'dan Kütahya'ya kardeşlik köprüsü!
Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin dostluk çerçevesinde hizmetlerini ulaştırdığı kardeş şehirlerine Kütahya da eklendi..

Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin Heykel'deki Tarihi Belediye Binası'nda gerçekleştirilen Bursa ile Kütahya arasındaki kardeşlik protokolü imza törenine, Başkan Altepe ile Kütahya Belediye Başkanı İça'nın yanı sıra Kütahya Belediyesi Başkan Yardımcısı Halil Toklu, Bursa Kütahyalılar Derneği Başkanı Ahmet Özkul, Kütahyalılar Derneği Başkan Yardımcısı Beyhan Gündüz ve dernek yönetim kurulu üyeleri de katıldı.
Altepe, Kütahya'nın Bursa'nın komşusu olduğunu belirttiği belirterek, 'Kütahya, Bursa'nın hem komşusu hem de kardeşidir, daha önce de Bursa'nın kardeşiydi. Bu kardeşliği bugün attığımız imzalarla pekiştiriyoruz. İki şehir de aynı bölgede ayı sorunları yaşıyor. Bursa ve Kütahya'nın gelecekte daha iyi ilişkilerinin olacağına inanıyorum' dedi.
Altepe, tarihi ve kültürel kimliğiyle gözde olan Bursa'nın Kütahya ile benzer bir geçmişe sahip olduğunu kaydederek, 'Osmanlı'nın Selçuklu dönemi izlerini taşıyan Kütahya ile tarih başkenti Bursa'nın kardeşliği çok önemlidir. Bölgenin tüm alanlarda olduğu gibi sanayi alanında da bundan sonra daha iyi gelişme göstermesini hedefliyoruz. Kentlerimizin daha sağlıklı ve yaşanabilir şehirler olması için ulaşım başta olmak üzere tüm konularda ortak çalışmalara imza atacağız' diye konuştu.
Kütahya Belediye Başkanı Mustafa İça, Bursa'daki çalışmaları kendilerine örnek aldıklarını belirterek, 'Bursamız'la gurur duyuyoruz. Kütahya'da güzel işler yapıyoruz. Sizinle beraber daha güzel işler yapacağımıza ve Bursa ile Kütahya'yı daha da yakınlaştıracağımıza inanıyorum. Bu aslında gecikmiş bir kardeşliktir. Bursa ile Kütahya'nın ortak değerleri çok fazla. Bursa'nın Osmanlı'ya başkentlik yaptığı gibi Kütahya da 400 yıl boyunca Anadolu Beylerbeyliği'ne mekan oldu. Kültürel ve geleneksel değerlerimiz çok fazla. Turizmde de önemli bir potansiyelimiz var. Tarımda da hem Bursa hem de Kütahya büyük önem taşıyor. Bundan sonra Bursa'nın deneyimlerinden daha çok faydalanacağız' şeklinde konuştu.
Kardeşlik protokolünün kendilerini çok sevindirdiği sözlerine ekleyen İça, Kütahya'nın Bursa'nın desteğini hissedeceğine inandığını kaydetti. Konuşmaların ardından kardeşlik protokolünü imzalayan Başkan Altepe ve Başkan İça, günün anısına birbirlerine plaket ve çeşitli hediyeler takdim etti. Başkan Altepe, konuklarına ayrıca, Bursa Büyükşehir Belediyesi rozeti ve Bursaspor kravatı armağan etti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com