Bursaspor fidan dikti

Bursaspor fidan dikti
Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam ve futbolcular, ‘Bursaspor Ormanı’ için fidan dikti.

Osmangazi Belediyesi tarafından yürütülen “1 Milyon Fidan Kampanyası” çerçevesinde 2012 yılı Kasım ayı fidan dikim kampanyası Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, futbolcular ve yönetim kurulu üyelerinin katılımıyla start aldı. Yunuseli Mahallesi’nde gerçekleşen törende Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar ve Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam Bursaspor Ormanı’nın ilk fidanını diktiler. Tören öncesi yeşil-beyazlı futbolcular, teknik heyet ve yönetim kurulu üyeleri Sukaypark Tesisleri’nde bir araya gelerek yemek yediler.

”TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK ÇEVRE HAREKETİ”

Türkiye’nin en büyük çevre hareketlerinden biri olarak gösterilen 1 Milyon Fidan Kampanyası’nda Bursasporlu oyuncular, Scott Carson, Pablo Martin Batalla, Tuncay Şanlı, Ömer Erdoğan ve Serdar Aziz gibi isimlerde fidan dikti. Törende konuşan Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, “1 Milyon Fidan Kampanyası adı altında başlatılan organizasyonun hayırlı olmasını diliyorum. Böyle bir şansı Bursaspor olarak bize verildiği için belediye başkanımıza teşekkür ediyorum. Yeşili korumak, sorumluluğumuzu yerine getirmek için buradayız. Herkesin bir dikili ağacı oldu. Bundan sonraki süreçte de bu tip organizasyonlarda Bursaspor olarak yer alacağımızın sözünü verebilirim” dedi.

”BURSA’NIN YEŞİLİNE YEŞİL KATMAK İSTİYORUZ”

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar ise, kampanyaya desteklerinden ötürü Bursaspor kulübüne teşekkür etti. Başkan Dündar, “Kampanya kapsamında şuana kadar 660 bin fidanı toprakla buluşturduk. Hedefimiz ise 1 milyon fidanı toprakla buluşturmak. Kasım 2012 döneminde binlerce fidan dikilerek Bursa’nın yeşiline yeşil katmayı istiyoruz” şeklinde konuştu. (VİK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com