Bursaspor Taraftarı Neden Polisle Çatıştı?

Bursaspor Taraftarı Neden Polisle Çatıştı?
Ortada Beşiktaş taraftarı bile yokken ne oldu da Bursasporlu taraftarlar Polisle çatışıp ortalığı savaş alanına çevirdi? Yoksa...

Bu akşam 20.00'da oynanması gereken Sportoto Süper Lig 32. hafta Bursaspor-Beşiktaş mücadelesi, holiganizm ifadesi ile açıklanamayacak kadar tehlikeli olaylar sebebiyle iptal edildi.

Maç öncesinde Bursa Atatürk Stadı çevresinde toplanıp Beşiktaşlı taraftarların gelmesini beklemeye başlayan bazı taraftar diyemeyeceğimiz sözde Bursasporlu gruplar, ortalığı bir anda savaş alanına çevirdi. Polisle çatışan holiganlar, ciddi büyüklükteki taşları polislerin üzerine yağdırdı. Çevrede bulunan çeşitli büyüklükteki maddelerle de saldırılarını sürdürdüler.

Hatta bunlarla da yetinmediler. Polisin karşısında, göz göre göre döner bıçağı çekip, polis kalkanlarına saldırdılar.

Polis o kadar zor durumda kaldı ki, yağmur gibi yağan kaldırım taşlarından ötürü ne karşılık verebildi ne de bu şahısları yakalayabildi. Tek yapabildikleri biber gazı ile müdahale etmekti..

Etrafta akan trafik, dolaşan insanlar, herkesin hayatı tehlikede deyim yerindeyse.

Bu futbol teröristlerini eleştirip klişelerden bahsetmeyeceğim.

Anlaşılmayan önemli bir nokta var. Bursasporlu taraftarlar ve sadece polis vardı stat çevresinde. Beşiktaş kafilesi de taraftarı da henüz gelmemiş stada. Peki nedir Bursasporlu taraftarları bir anda Polise saldırmaya iten? Bir anda ortalığı karıştıracak ne yaşandı acaba?

İşte bu nokta önemli. Acaba o kalabalığın içine amacı farklı provokatörler mi karıştı?

Acaba terör örgütü PKK'nın parmağı mı var?

Öküz altında buzağı aramak değil bu. Çünkü Türkiye bugüne kadar böylesini, bu kadarını görmemişti.

Ya Beşiktaş kafilesi stada gelseydi, ya taraftar da stada giriş yapsaydı?

Belki de bugün çok kan dökülecek, hayatını kaybedenler olacaktı.

Çözüme Dair..

Yayınlanan görüntülerde saldırganların büyük bir kısmının yüzleri açık ve net bir şekilde görülebilmekte. Emniyet güçlerinin teker teker bu teröristleri tespit edip, gerekli ve en ağır cezaları vermesi gerek. Ortada döner bıçaklarıyla cana kast eden şahıslar var.  Bunlar sadece holiganlıktan değil normal suçlular statüsünde yargılanmalı.

Federasyon ise çok ciddi yaptırımları uygulamalı artık. Cesur adımlar atmalı. Saha kapatma, seyircisiz oynama çözüm değil. Puan düşürülme konusu gündeme getirilmeli. Puan düşürülme ve uyarılar çözüm değilse o durumda da küme düşürülme cezası uygulanabilmeli.

 Söz konusu insan hayatı.

Bugün hayatını kaybedecek bir insanı hiçbir ceza geri getiremezdi çünkü. Bu sebeple testi kırıldıktan sonra değil, testi kırılmadan önce yapılmalı, her ne gerekiyorsa..

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com