Bursaspor'da Kıyametler Kopuyor!

Bursaspor'da Kıyametler Kopuyor!
Mestalla Stadı'nda dağıtılan kitapçık, Bursa Başkanı Yazıcı ile eski başkan Kızıl'ı birbirine düşürdü..

BURSASPOR'UN Şampiyonlar Ligi'nde Valencia'ya 6-1 yenildiği maçta prokotolde sinirler gerildi. Bursa'nın önde gelen yerel gazetelerinden olan Olay gazetesinin haberine göre Bursaspor Başkanı İbrahim Yazıcı ile eski başkan ve Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Levent Kızıl az kalsın birbirlerine gireceklerdi.

GAZETENİN iddiasına göre karşılaşmanın bitiminde son derece üzüntülü olan Levent Kızıl, İbrahim Yazıcı'ya bu sezon başında yapılan transferler konusunda serzenişte bulundu. Kızıl, “Şampiyonlar Ligi'nden o kadar para geliyor. Kulübün gelirleri de arttı. Böyle transferler yapılır mı? Türkiye bizi konuşuyor” dedi.

ALINAN farklı mağlubiyet nedeniyle zaten sinirleri oldukça gergin olan Yazıcı ise bu sözler üzerine kendisini tutamadı ve Kızıl'a karşılık verdi. Yaşanan tartışma tam daha da alevlenecekken, ikilinin yanında bulunanlar araya girdi ve tarafları sakinleştirmeye çalıştılar.

GOOGLE'DA ARAŞTIRMA

MESTALLA Stadı'nın Protokol Tribünü'nde yaşanan bu tartışmayı duyan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ise olayı başka bir boyuta taşıdı. Çevresindekilerle sohbet eden Altepe, “Bursaspor'a güçlü bir başkan lazım” diyerek önümüzdeki süreçte kulübün kongre süreci yaşayabileceğinin sinyalini verdi.

HATTA gazete kavganın aktörlerinden olan Kızıl'ın başkanlık için kulis faaliyetlerine de başladığını belirtirken, VATAN'ın ulaştığı bilgiye göre ise tartışmanın fitili karşılaşmanın öncesinde ateşlendi. 90 dakika başlamadan önce statta dağıtılan ve iki takımı tanıtan kitapçıkta Levent Kızıl'ın başkan olduğu dönemin kadrosunu gören Yazıcı buna çok sinirlendi. Üzerine bir de farklı skor ve Kızıl'ın sözleri gelince tabiri yerideyse film koptu.

ÖTE yandan Mestalla Stadı'nda dağıtılan kitapçıkta eski fotoğrafların bulunmasının nedeni ise Bursa yönetiminin gecikmesi. Valencia kulübü, Bursa yönetiminden takım bilgilerini istedi. Ancak yeşil-beyazlılar bilgileri geç gönderince İspanyol kulübü de araştırmayı 'Google'da yaptı ve kitapçık hatalı çıktı.

KIZIL: Hazirana dek susuyorum

VALENCIA'DA yaşanan tartışmanın aktörlerinden olan Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve eski Milli Takımlar Sorumlusu Levent Kızıl, Bursaspor Başkanı İbrahim Yazıcı'nın yaptığı açıklamalara ilişkin olarak, şu ifadeleri kullandı:

“Türk futbolundaki konumum gereği ve Bursaspor gibi büyük bir camiaya saygımdan dolayı bir de kavgadan yana olmadığım için görev süremin sona ereceği haziran ayına kadar susma hakkımı kullanıyorum. Tüm Bursasporlular'a da tavsiyem; alınan saha sonuçları ne olursa olsun, Türk futbolunun bir değeri olan sayın Ertuğrul Sağlam'a sahip çıksınlar.”

YAZICI: İsterse TV'de tartışalım

BURSA Başkanı İbrahim Yazıcı, Levent Kızıl'la yaşadığı tartışmaya ilişkin şu açıklamayı yaptı: “Beni ve yönetimimi yıpratmak adına ortaya konan tezgahta, kendisinin de isminin kullanıldığına dair bilgiler aktarıldığını, mailler aracılığıyla suni bir gündem yaratılmaya çalışıldığını ve kongre rüzgârlarının estirilmek istendiğini, bunu yaparken de Levent Kızıl isminin gündeme getirildiğini söyledim.

Bunun dışında bir konuşma geçtiğini iddia ediyorsa, herhangi bir televizyon kanalında kendisiyle karşılaşmaya hazırım.”

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com