Bursaspor'da yolcular belli olmaaya başaldı

Bursaspor'da yolcular belli olmaaya başaldı
Yeşil-beyazlı ekip ocak ayında operasyona hazırlanıyor...

 

Bursaspor'da, üst üste alınan mağlubiyetler yönetimi harekete geçirdi. Devre arasında takıma takviye için yeşil beyazlı yönetim kolları sıvadı. Bugün Özlüce Tesisleri'ndeki antrenmanı izleyen Futbol Şube Sorumlusu Erkan Kamat, çalışmayı takip eden basın mensuplarının sorularını yanıtladı. 
 
Teknik kadronun bu zamana kadar gösterdiği samimiyet ve başarıların bundan sonra da aynı şekilde devam edeceğinin altını çizen Erkan Kamat, "Kötü gidişin ardından her hafta beklenti daha iyi olacağı şeklindeydi. Ama şanssızlıklarla bu hale geldik. Bunun üstesinden gelecek kapasiteye sahip teknik ekibimiz ve futbolcularımız var. Transferlerle ilgili iki gündür çalışmaları yapıyoruz. Önümüzde yoğun bir süreç var ve bu süreçte de çok doğru hamleler yapacağımıza kimsenin şüphesi olmasın.
 
Ertuğrul Sağlam kadar karakterli, iyi niyetli hocayla çalıştığımız için şanslı hissediyorum kendimizi. Bundan sonra daha hırslı ve başarılı olmak için elinden geleni yapacaktır. Biraz daha şans verelim, sabırlı olalım. İlk yarının sonunda da 6 puan inşallah hanemize ilave ederiz. Aradaki zamanı iyi değerlendirirsek daha iyi şeyler olacaktır" diye konuştu.
 
TAGOE, SVENSSON VE INSUA LİSTEDE
 
Takımdan gönderilecek futbolcularla ilgili toplantılar yaptıklarını ifade eden Erkan Kamat, "Oyuncuların gönderilmeleri ile ilgili çalışmalar yapıyoruz. Birkaç oyuncuyu kulüp bulmalarını söyleyeceğiz. Bu iki maçta kullanacağımız oyuncular var onlar iyi performans sergilerlerle biraz daha şans tanıyabiliriz. Ama aklımızda düşündüğümüz oyuncular var.
 
Tagoe var içlerinde. Biz bu oyuncuları transfer ettiğimizde belli çalışma şartları vardı bu şartları başka kulüpte devam ettirebilmeleri için ona göre anlaşma yapmamız lazım. Maaliyetlerini en aşağıya indirmek için de iki gündür çalışıyoruz. Svensson da olabilir, İnsua da olabilir. Bunun dışında birkaç arkadaş daha var. Onların isimlerini söylemek istemiyorum. Şanslarını değerlendirirlerse ikinci yarı onlardan faydalanacağız" şeklinde konuştu.
 
ORTA SAHA, FORVET VE KANAT TAKVİYESİ
 
Yurt içi ve yurt dışından önemli isimlerle temas halinde olduklarını sözlerine ekleyen Futbol Şube Sorumlusu Erkan Kamat şunları söyledi:
"Yurt içi de var yurt dışı da var. Görüşmelerimiz olumlu geçiyor. Devre arasında iyi takviyeleri yapmak istiyoruz. Orta saha var, hücum hattında var, kanat oyuncusu da var. 6-7 oyuncuyla görüşme halindeyiz. İki veya 3 mevkiye oyuncular düşünüyorduk. Alınan sonuçlarla ilgili değildi. Başarılı bile olsaydık o mevkilere oyuncular düşünüyorduk. Kan değişimi yapmamız gerekiyor."
 
"BEKLEDİĞİMİZ PERFORMANSI GÖSTEREMEDİLER"
 
Bir gazetecinin, "Bu sezonki hatalı transferleri neden kaynaklandı?" şeklindeki sorusunu yanıtlayan Erkan Kamat, "Hatalı transfer demiyelim. Çok güvendiğiniz oyuncular transfer yapılması için elimizden geleni yaptık. Bu transferlerde şu olsun bu olsun diye rol almadık. Kulübün menfaatleri doğrultusunda en iyi anlaşma yapabilmek için rol oynadık. Bize verilen isimler çerçevesinde transferi gerçekleştirdik. Hata aramaktansa, aldığımız oyuncuların beklediğimiz performansı gösteremediğinden kaynaklanan sonuçlar ortaya çıkmıştır" cevabını verdi. (ERK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com