BUSMEK’İN GURUR SERGİSİ

BUSMEK’İN GURUR SERGİSİ
BUSMEK’İN GURUR SERGİSİ

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin en önemli sosyal sorumluluk projelerinden biri olan meslek edindirme kurslarının 7’nci geleneksel sergisi Atatürk Kongre Kültür Merkezi’nde (Merinos AKKM) ziyarete açıldı.
Vatandaşlara beceri kazandırmak, mesleki ve sosyal gelişimlerini sağlamak ve unutulmaya yüz tutan geleneksel sanatları yaşatmak için Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen BUSMEK 7’nci yaşını kutlarken, kursiyerlerin el emeği göz nuru eserleri görücüye çıktı. Merinos AKKM Fuaye alanında düzenlenen serginin açılışına Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Milli Eğitim Müdürü Atilla Gülsar ile kursiyerler ve aileleri katıldı.
Mehter konseriyle başlayan serginin açılış töreninde konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, vatandaşlara yeni ufuklar açan BUSMEK’i çok önemsediklerini söyledi. 7 merkez ilçede halkın kolaylıkla ulaşabileceği noktaları kurs merkezleri açtıklarını dile getiren Başkan Altepe, “Bir taraftan şehrin fiziki anlamda gelişmesini ve kalkınmasını sağlarken, bir taraftan da vatandaşlarımızın daha donanımlı bireyler olması için çalışıyoruz. Vatandaşlarımızın hayat standartlarını yükselterek, daha nitelikli iş gücü haline gelmeleri için yoğun çaba harcıyoruz. Yoğun ilgi gören kurslarımızda bu yıl 12 kurs merkezinde 67 branşta 12 bin 500 kursiyerimiz eğitim aldı. Bugüne kadar ise 75 bin mezun verdik. Bu dönem kursiyerlerimize girişimciliğin yolunu açan çalışmalara imza attık. Belediyemiz ise KOSGEB arasında imzalanan protokolle BUSMEK kursiyerlerine ‘uygulamalı girişimcilik eğitimi verildi. Bu eğitimler sonunda da kursiyerlerimiz takı tasarım atölyesinden metal kaplama imalat sanayiine kadar çeşitli sektörlerde girişimcilik örneği gösterdi. Kurslarımızda görev alarak, bu başarılı çalışmalara imza atılmasını sağlayan tüm eğitmenlere ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.
İl milli Eğitim Müdürü Atilla Gülsar da günümüzde ömür boyu eğitim kavramının yaygın hale geldiğini, BUSMEK’in de bu alanda güzel bir örnek olduğunu söyledi.
Konuşmaların ardından 12 kurs merkezini temsilen 12 kursiyere Başkan Altepe tarafından sertifikaları verilirken, kursiyerler de Başkan Altepe’ye Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile el sıkışırken tasvir edildiği bir yağlı boya tablo hediye etti.
Protokol üyeleri ile birlikte serginin açılış kurdelesini kesen Başkan Altepe, daha sonra eşi Hüsniye Altepe ile birlikte sergide yer alan eserleri tek tek inceledi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com