Büşra Tam 10 Yerinden Bıçaklandı! Tek Suçu İse...

Büşra Tam 10 Yerinden Bıçaklandı! Tek Suçu İse...
Kendisine arkadaşlık teklif eden Hasan Akbulut'un teklifini reddedince, Akbulut belinden bıçağı çekti, Büşra'ya 10 kez sapladı...

Son yıllarda işlenen kadın cinayetleri arasında simge isim haline gelen Ayşe Paşalı'nın cinayet davası daha dün sonuçlandı. Onu planlayarak, defalarca tehdit ederek öldüren kocası İstikbal Yetkin, ağırlaştırılmış müebbete mahkûm oldu. Herkes sevindi. Örnek bir karardı. En azından yeni olaylarda caydırıcı olacaktı. Ama olmadı. Dün yine bir erkek şiddetiyle sarsıldı gündem. Bu kez kötü haber Kırklareli'nden geldi.

Kırklareli Üniversitesi Sosyal Bilimler Fakültesi Maliye Bölümü 1. sınıf öğrencisi Büşra Ceylan, önceki akşam arkadaşlarıyla üniversitede bahar şenliklerinin yapıldığı alana gitti. Neşeliydi. Gecesi güzel geçmişti. Gençler eve dönmek için yola çıktı. Fevzi Çakmak Bulvarı'nda yürürken karşısına çıktı Büşra'nın, Azrail'i olacağını bilemediği memleketlisi Hasan Akbulut...
25 yaşındaki Hasan Akbulut, memleketi Sivas'ta görmüş, âşık olmuştu Büşra'ya. Ama teklifini kabul etmemişti. Teklifini Kırklareli'nde yineledi. Büşra yine kabul etmedi. Ayrılıp evine gitmek istedi. Ancak Hasan Akbulut, belinden çıkardığı ekmek bıçağını genç kıza 10 kez sapladı. Büşra karnına ve göğsüne aldığı bıçak darbeleriyle kanlar içinde yığılırken Hasan Akbulut kaçtı.

KENDİ CANI TATLI GELDİ
Kırklareli Polisevi'ne yakın olan cadede sesleri duyan güvenlik güçleri hemen olay yerine geldi. Ambulans çağrıldı. Büşra Kırklareli Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Ameliyata alındı. Ama çok geçti. Kurtulamadı.

Polis, olay yerinin az ilerisinde buldu Hasan Akbulut'u. Genç kızı defalarca bıçaklayan adam, polisleri görünce bıçağı bacağına saplayıverdi. Ancak yakalandı. O da aynı hastaneye kaldırıldı. Çok pişman olduğunu ve Büşra'yı görmek istediğini söyledi.
Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü tedavisi bitince... İfadesinde Sivas'ta yaşadığını, işsiz olduğunu söyledi. Sonra şunları anlattı:
“Büşra'yı Sivas'tan tanıyorum. Ona uzun süredir âşığım ama o beni sevmiyor. Daha önce de arkadaşlık teklif etmiştim, kabul etmedi. Sonra üniversiteyi kazandı buraya geldi. Ben de yeniden konuşmak için 2 gün önce Kırklareli'ne geldim ve onu aramaya başladım. Geceleri sokaklarda sabahladım ve gece karşılaştık. Ona âşık olduğumu tekrarladım. O yine kabul etmedi. Çok sinirlendim, bıçakladım. Ekmek bıçağını Kırklareli'ne geldiğimde 2.5 liraya almıştım, belimde taşıyordum.”
Adliyeye sevk edilen Akbulut, ifade verdikten sonra nöbetçi mahkemece tutuklanarak Kırklareli E Tipi Cezaevi'ne konuldu.

ARKADAŞLARI EYLEM YAPTI
Büşra'nın okuduğu Kırklareli Üniversitesi'nde dün hem hüzün hem de öfke vardı. Arkadaşları bir araya gelip ellerinde Büşra'nın fotoğraflarıyla olayı protesto etti. Dingiloğlu Parkı önünde oturma eylemi yapan 200 öğrenci, Kırklareli Üniversitesi Rektörlüğü'ne yürüdü. Öğrenciler rektörlükten sonra yürüyerek cinayetin işlendiği Fevzi Çakmak Caddesi üzerindeki Polisevi yanına geldi. Burada oturma eylemi yapan öğrenciler polisin uyarısı üzerine dağıldı.


 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com