"Bütçemiz tamam"

"Bütçemiz tamam"
Kütahya İl Genel Meclisi Başkanı Şükrü Nazlı, dün İl Genel Meclis Toplantı salonunda yaptığı açıklamada İl Özel İdaresi'nin 2011 yılı bütçesinin 36 milyon TL olarak görüşülüp kabul edildiğini açıkladı.

Kütahya İl Genel Meclisi Başkanı Şükrü Nazlı, dün İl Genel Meclis Toplantı salonunda yaptığı açıklamada İl Özel İdaresi'nin 2011 yılı bütçesinin 36 milyon TL olarak görüşülüp kabul edildiğini açıkladı.
Planlı bir yapılaşmayla birlikte Kütahya'da ki çalışmalarına hızla devem ettiklerini belirten Nazlı, konuşmasını şöyle sürdürdü:
'İçinde yaşamaktan huzur duyulan, sosyal, kültürel, ekonomik ihtiyaçların en iyi şekilde karşılanabildiği, tarihi ve kültürel mirasın koruma-kollama dengesi içinde yaşatıldığı, doğa ile bütünleşmiş sağlıklı ve planlı yapılaşmasını başarmış, kentleri oluşturmak hedefimizdir. Kentsel yaşam kalitesi, sağlıklı ve planlı yapılaşmanın sağlanması, alt yapının tamamlanması, yeterli ulaşım hizmetlerinin kente kazandırılması, toplumsal ilişkilerin güçlendirilmesi, sosyal yardım ve dayanışmanın sağlanması, kültürel hayatın geliştirilmesi, doğal çevrenin ve kültürel mirasın korunması ile geliştirilebilir.Bu kapsamda 1 Kasım 2010 tarihinden itibaren 2011 yılı İl Özel İdare bütçesini belirlemek üzere toplanan İl Genel Meclisimiz bugün 18. birleşiminde 2011 yılı bütçesini gündemine almıştır.2011 yılı İl Özel İdare bütçesi yeni bir yönetim anlayışıyla titiz çalışmalar sonucu hazırlanmış, plan ve bütçe komisyonumuz tarafından yoğun bir mesai harcanarak meclisimize sunulmuştur. Bütçe görüşmelerimiz esnasında tüm İlçe Kaymakamlarımız ile birlikte yatırım yaptığımız daire müdürlerimizin tamamı meclisimize davet edilerek görüş ve önerileri alınmıştır. Son 5 yıldır bu uygulama ilk kez Kütahya İl Genel Meclisi tarafından başlatılan ve devam ettirilen bir gelenek haline getirilmiştir.'
2011 yılı bütçesinin sağlıklı, gerçekçi ve uygulanabilir olmasına imkân olanak sağladığını vurgulayan Nazlı konuşmasını şöyle sonlandırdı:
'Ortak akıl yöntemiyle konular masaya yatırılmış, uygulamadaki tecrübeler bizlere yol haritası teşkil etmiştir. Bütçede ilimizin sosyo - ekonomik yapısı, fiziki ve coğrafi şartları dikkate alınmış, hizmet ve yatırımların gerçekleşmesinde öncelik sırası, hizmetin ivediliği ve hizmet verilen yerin gelişmişlik düzeyi dikkate alınarak belirlenmiştir'
'2003 yılında sadece 8 milyon TL olan bütçe 2011 yılında 4,5 kat artarak 36 milyon TL'ye ulaşmıştır' diyen Nazlı, 'Bütçedeki bu artışın en önemli sebebi 2004 yılından itibaren TBMM tarafından başlatılan Yerel Yönetimler Reformu kapsamında çıkartılan kanunlardır' şeklinde açıklamalarda bulundu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com